Luca: Žlutý „sporťák“ je téměř celý vyrobený z recyklovaného odpadu

Studenti z Eindhoven University of Technology v Nizozemsku představili povedený automobil zvaný Luca, který je téměř celý vyroben z recyklovaného odpadu.

„S tímto vozem chceme dokázat, že odpad je cenným materiálem a to dokonce i v komplexních aplikacích jako je auto,“ uvedl v oficiální zprávě jeden člen týmu, Matthijs van Wijk.

Luca je podle dostupných informací poháněná dvěma elektromotory a dokáže vyvinout rychlost až 90 km/hod. Její dojezd na jedno nabití činí cca 218 kilometrů.

Ke konstrukci tohoto auta byly využity především tvrdé plasty a dále lněná vlákna smíchaná s plasty vylovenými z oceánu. Karoserie není lakovaná, ale potažená speciální carwrapovou fólii.

Interiér je rovněž řešený s maximálním ohledem na ekologičnost: například sedadla jsou plná koňských žíní a vláken z kokosových ořechů. Jejich potahy pak byly zhotoveny z polyethylentereftalátu (PET), nicméně na dotek i pohled jsou prý „jako semišové“.

Diskuze (9) Další článek: Razer rozšiřuje záběr a začal vyrábět herní křesla. Ne, nesvítí

Témata článku: Technika, Elektromobily, Doprava, Automobily, Ekologie, recyklace, Dostupná informace, Luco, Odpad, Luka, Plast, Sporťák, Department, Vlákno, Nizozemsko, Aplikace40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů