Meteorit v Kanadě prorazil střechu domu a dopadl do ložnice, kde překvapil spící ženu

Profesor Stephen A. Nelson v minulosti vypočítal, že pravděpodobnost zásahu člověka meteoritem je 1:1 600 000. Jinými slovy: šance je malá, ale rozhodně ne nereálná. To může potvrdit Ruth Hamilton z města Golden, nacházejícího se v jihovýchodní Britské Kolumbii v Kanadě.

Mohla to být noc jako jakákoli jiná – Ruth Hamilton spala ve svém domě, když ji probudil štěkající pes, který ji upozornil na to, že do její ložnice vletěl kámen z vesmíru. „Pak už následoval jen obrovský výbuch a úlomky na mém obličeji,“ vzpomínala žena v úterním rozhovoru.

S meteoritem v posteli

„Vyskočila jsem z postele a rozsvítila světla. Nevěděla jsem, co mám dělat, tak jsem zavolala na tísňovou linku,“ dodala. „Mluvila jsem s operátorkou, která mi kladla různé otázky a v tu chvíli jsem odhrnula jeden ze dvou polštářů, na kterých jsem spala, a mezi nimi byl ten meteorit.“

Uhlově šedý kus horniny o velikosti zhruba menšího melounu spadl z vesmíru, prorazil střechu domu a strop místnosti. Nakonec spočinul na květinovém povlaku polštáře, jen několik centimetrů od místa, kde měla Ruth chvíli předtím hlavu.

Klepněte pro větší obrázek 
Meteorit v Kanadě prorazil střechu domu a dopadl do ložnice

„Třásla jsem se jako osika,“ řekla Hamilton. „Člověk tvrdě spí, myslí si, že je ve své posteli v bezpečí, a najednou ho může sejmout meteorit.“ Nutno podotknout, že Hamilton zpočátku nevěděla, že jde o meteorit. Spolu s policistou, který byl vyslán na místo, se nejprve domnívali, že se jedná o úlomky ze staveniště na nedaleké dálnici.

Vesmírného návštěvníka potvrzují vědci

Policista kontaktoval stavební dělníky, kteří mu řekli, že tu noc neprováděli žádné trhací práce. Někteří z nich ale viděli „padající hvězdu“ a zaznamenali několik rázů. Tato svědectví dovedla policistu k přesvědčení, že by se mohlo jednat o návštěvníka z vesmíru.

Klepněte pro větší obrázek Meteorit v ložnici

Hamilton následně o nálezu informovala tým odborníků ze Západní univerzity v Ontariu, kteří později potvrdili, že kámen skutečně pochází z vesmíru. „Je to určitě meteorit,“ řekl profesor na katedře fyziky a astronomie Peter Brown.

Žena plánuje poslat meteorit Brownovi a jeho týmu. Brown doufá, že během příštího měsíce určí typ meteoritu – zatím má podezření, že přiletěl z hlavního pásu asteroidů naší sluneční soustavy. Uvedl také, že to není poprvé, co někomu spadl meteorit do ložnice – v minulém roce se to stalo v Indonésii.

Diskuze (33) Další článek: Týden Živě: Čipy nejsou a jen tak nebudou. Chybí i další suroviny

Témata článku: Vesmír, Sluneční soustava, Kanada, Indonésie, Meteorit, Postel, Ložnice, Golden, Střecha, Tišnov, Britská kolumbie, Dům, Ruth, DOMŮ, OntarioNejlepší programy z roku 2000. Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000. Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu. ** Před dvaceti lety to bylo jiné. ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali.

Jakub Čížek
HistorieSoftware
Pomocník fotoaparátu. Tato nová aplikace od Samsungu vylepšuje focení u telefonů s Androidem 13

Pomocník fotoaparátu. Tato nová aplikace od Samsungu vylepšuje focení u telefonů s Androidem 13

** Samsung samostatně zveřejnil další modul pro Good Lock ** Pomocník fotoaparátu přidá základní aplikaci nové funkce ** Aplikace je však určena jen pro telefony s Androidem 13

Martin Chroust
Android 13Fotoaparát
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify