Mexické drogové kartely začaly používat drony s bombami k zavraždění nepřátel

Drogové kartely stále patří mezi velmi nebezpečné skupiny, které si vyřizují „účty“ nezákonnými cestami a to i v případě těch nejhorších - vražd nepohodlných lidí a nepřátel.

Jak informoval web The Drive, drogové kartely v Mexiku už rovněž zmodernizovaly přístup v tom, jak efektivně odstranit vybrané lidí. Zatímco klasické zastřelení nájemným vrahem nebo členem kartelu má řadu omezení například u velmi chráněných osob, nové technologie nabízí i nové možnosti.

Drony se v poslední době staly dostupnou, skvěle funkční a levnou technologií, se kterou můžete létat i kilometry daleko a zároveň vše živě sledovat díky integrované kameře, která přenáší bezdrátově obraz do mobilního telefonu nebo specializovaného ovladače drony vzdáleného i několik kilometrů.

Drony s plastickou trhavinou

Drogové kartely tak dle nálezů policie začaly k dronům připevňovat plastickou trhavinu C-4, která při hmotnosti 454 g vytvoří tlakovou vlnu na 1 metr s úmrtností 50 % (na 70 cm je to 99 %).

Pomocí této kombinaci je tak možné bombu doručit na cíl velmi přesně i přes to, že se nachází v uzavřeném chráněném území, do kterého se nelze dostat ani se samopaly nebo jinou technikou. Navíc je vše anonymní a pro útočníka zcela bezpečné. S dronem a připevněnou bombou stačí rychle přiletět třeba do středu pozemku a u bazénu nečekaně odpálit klíčovou osobu třeba z konkurenčního kartelu.

Bohužel stejně jako drogové kartely mohou tuto techniku snadno používat i teroristé. Nelze se tak divit, že se rychle rozrůstají i různé ochranné technologie a zbraně, které jsou schopné dron zneškodnit i z větší dálky.

Diskuze (15) Další článek: OnMail slibuje e-mailovou revoluci. Zatočí se sledováním i spammery

Témata článku: Technologie, Technika, Bezpečnost, Zbraně, Drony, Policie, Mexiko, Terorismus, Drogy, DRO, Bomba, Nepřítel, Trhavina, The Drive, Kartel, T-Drones, MEX, Drony na Heureka.czZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Krok směrem k ekologii nemusí bolet. Test notebooku Acer Aspire Vero

Krok směrem k ekologii nemusí bolet. Test notebooku Acer Aspire Vero

Acer pokračuje ve své vizi využívat u notebooků více recyklovaného materiálu a přichází s druhou generací Aspire Vero, která je vylepšená po všech stránkách.

Antonín Trčálek
AcerTestyNotebooky