Microlino je elektrický retro prcek pro dva cestující. Mohl by se zalíbit ve městech

Isetta je ikonický miniautomobil, který vznikl v Itálii v roce 1953. Licenci na jeho výrobu koupila německá automobilka BMW, která autíčko několik let prodávala. Teď se tento designový unikát dočká elektrické renesance, minivůz inspirovaný Issettou představila společnost Micro a nazvala ho Microlino.

Microlino bylo v podobě konceptu předvedeno už v roce 2018, teď se ale myšlenka oživení malinkatého městského vozítka rozjíždí do další etapy. Inovací je více, a tak aktuální podoba vozu dostala název Microlino 2.0.

Micro se rozhodlo svůj retro model postavit na novém základu, a tím vylepšit samotnou stabilitu díky širšímu rozchodu kol vzadu a taktéž zvýšit pevnost celého šasi. Karoserie působí více aerodynamicky, snižuje odpor vzduchu například i zapuštěným osvětlením a klikou na přídi. 

Fotky interiéru sice Micro zatím neukazuje, ale i tady mělo dojít na změny s novým uspořádáním ovládacích prvků nebo novými potahy sedaček, které pomohli navrhnout fanoušci značky. 

Microlino 2.0 je samozřejmě elektrické, přičemž u nové verze má značka používat ještě silnější a úspornější elektromotor. Výkonnostní hodnoty budou ale zveřejněny později. Pro představu, původní model nabízel 11 kW (15 koní) a 100 Nm točivého momentu. S volitelnou větší baterií o kapacitě 14,4 kWh bylo možné ujet až 200 kilometrů.

Cenovku novinky uvádí společnost na 12 000 eur (asi 300 000 korun). Dále přitom chystá i koncept elektrického tříkolového skútru Microletta, který se má dostat na trh za cenu kolem 4 900 eur (asi 124 000 korun).

Článek připravila redakce Autorevue.cz

Diskuze (8) Další článek: Čeští ajťáci pomáhají v boji proti koronaviru: Programováním, zpracováním dat, aplikacemi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,