Miliardář chce do vesmíru vzít chmel a později z něj nechat uvařit pivo. Pivovary však nemají zájem

Foto: Pxfuel
Miliardář chce do vesmíru vzít chmel a později z něj nechat uvařit pivo. Pivovary však nemají zájem | Foto: Pxfuel

Americký podnikatel a akrobatický pilot Jared Isaacman již příští měsíc vyrazí se společností SpaceX do vesmíru. A obsah jeho zavazadel bude nejspíš velmi neobvyklý.

Jared s sebou totiž chce vzít zhruba 32 kg chmele. Myšlenka je taková, že pivovar, který nabídne v aukci nejvyšší částku, z něj později bude moct uvařit pivo.

Výtěžek z celé této akce by podle očekávání měl jít na charitu – konkrétně ve prospěch St. Jude Children’s Research Hospital.

Má to ale jeden velký háček: podle momentálně dostupných informací zatím žádný pivovar neprojevil zájem se aukce zúčastnit. Takže je zřejmé, že osmatřicetiletý miliardář svůj nápad moc dobře nepromyslel.

Pravdou je, že v dnešní době – poté, co bylo na oběžnou dráhu již dopraveno všechno možné i nemožné – je poměrně těžké přijít s něčím originálním co zaujme. Možná by tak Isaacman udělal lépe, kdyby výše jmenovanou nemocnici podpořil přímo.

Diskuze (4) Další článek: Platy v IT lákají. Jak jsou zaplněné české univerzity, které ajťáky připravují?

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Potraviny, Pivo, Zájem, Jared Isaacman, Akrobatický pilot, Jude, Miliardář, Chmel, Pivovar, Jared, AukceJak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

Vyzkoušeli jsme DALL-E 2, noční můru všech grafiků. Umělá inteligence zvládne náročné koláže a má smysl pro humor

** OpenAI uvolnilo do betaverze umělou inteligenci DALL-E pro generování obrázků a fotografií ** Technologie zvládne generovat obrazy všeho druhu i podle jakéhokoli stylu **

Karel Javůrek
OpenAIUmělá inteligenceByznys
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika