„Milion mil“: Tesla brzy představí novou baterii, která sníží náklady na elektromobily

Tesla brzy představí novou „million mile“ baterii s mimořádnou životností. Ta podle agentury Reuters citelně sníží náklady na elektromobily.

Z dostupných informací rovněž plyne, že jde o výsledek spolupráce mezi Teslou a odborníky z akademických kruhů najatými Elonem Muskem. Baterie se poprvé objeví v luxusním sedanu Model 3, který se začne vyrábět a prodávat v Číně koncem tohoto, nebo začátkem příštího roku.

Baterie se bude spoléhat na technologie s nízkým a žádným obsahem kobaltu – tedy nejdražšího kovu, který se v současné době k výrobě baterií do elektromobilů používá – a inovativní chemická aditiva, materiály a povlaky. Jak už její označení napovídá, v důsledku redukce vnitřního napětí má vydržet milion mil (1,6 milionu kilometrů).

K dalšímu snížení nákladů by pak mělo dojít v důsledku zavedení silně automatizovaného výrobního procesu. Tesla navíc plánuje otevření továren zvaných Terafactory, které by měly být ještě větší než současné Gigafactory.

Musk nedávno oznámil, že jeho automobilka koncem tohoto měsíce uspořádá tzv. Battery Day. Je tedy dost možné, že k oficiální prezentaci baterie dojde právě na něm.

Tituní foto: Oleg Alexandrov, CC BY-SA 3.0

Diskuze (116) Další článek: Apple chystá nové iPady. Nabídnou větší displeje a špičkový výkon

Témata článku: Technologie, Elektromobily, Tesla Motors, Elon Musk, Baterie, Tesla, Čína, Akumulátory, Battery Day, Elektromobil, Náklady, Reuters, Nová baterie40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů