Mise Inspiration4: Pilotku Sian Proctor trápila vesmírná nemoc

Oživeno 13. října

Pilotka mise Sian Proctor v nedávném rozhovoru pro National Geographic přiznala, že její třídenní výlet na oběžnou dráhu Země se neobešel bez problémů.

„První den jsem se necítila moc dobře. Vesmírná nemoc je jednou z věcí, kterými trpí mnoho lidí. Prostě nejste ve své hře,“ prohlásila.

Zmíněná vesmírná nemoc nastává tehdy, když má mozek potíže s prostorovou orientací. Lidské tělo často potřebuje nějaký čas, aby si zvyklo na stav beztíže. Během svých prvních hodin v kosmu to zažila zhruba polovina všech astronautů.

Třetí den se však stav Proctor zlepšil natolik, že se ani nechtěla vrátit. „Přizpůsobila jsem se, byla jsem dobrá a říkala jsem si: „Co? Nyní mám jet domů?! Ne ne ne!“

Na otázku, zda by podobnou cestu podnikla znovu, tak bez zaváhání odpověděla, že příště vyrazí na ještě delší dobu.

Mise Inspiration4

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme průběh mise Inspiration4, v rámci níž vyrazí na oběžnou dráhu 4 vesmírní turisté: Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Christopher Sembroski a Sian Proctor. Předchozí aktualizace článku najdete na dalších listech.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (62) Další článek: Ameriku by před škodlivou umělou inteligencí mohla ochránit nová listina práv. Nebo moratorium

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Země, Raketa, Elon Musk, Reddit, Crew Dragon, Netflix, Mozek, Falcon, Vesmírná turistika, Oběžná dráha, Skafandr, Kosmická loď, Jared Isaacman, Kennedy Space centrum, Posádka, Mise, Abeceda, Galerie, Dušan Majer, Axios, Komplex, Velký mozek, Hawthorne40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Alan Wake se v remasteru zbaví reklam z originálu a nebude podporovat ray tracing

Alan Wake se v remasteru zbaví reklam z originálu a nebude podporovat ray tracing

Vylepšenou verzi hororovky Alan Wake tu máme už na začátku příštího měsíce. Remedy tedy přichází s dalšími novinkami, co od ní máme čekat.

Martin Nahodil
Alan Wake