Mise Inspiration4 skončila. Vesmírní turisté se v pořádku vrátili na Zemi

Oživeno 20. září

Mise Inspiration4 skončila! Posádka se úspěšně vrátila zpět na Zemi. SpaceX včera na svém Twitteru zveřejnila krátké video, na němž je vidět kosmická loď Crew Dragon snášející se do oceánu:

Uživatel @OwenSparks_  si všiml, že Christopher Sembroski během sestupu sledoval sci-fi komedii Spaceballs z roku 1987, což je mj. jeden z nejoblíbenějších filmů Elona Muska.

Další podrobnosti připravujeme. Podle zahraničních komentátorů jde každopádně o obrovský milník v oblasti vesmírné turistiky: SpaceX nejenže úspěšně vyslala do vesmíru čtyři civilisty, ale po třech dnech strávených na oběžné dráze kolem Země je rovněž bezpečně dopravila zpět.

Mise Inspiration4

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme průběh mise Inspiration4, v rámci níž vyrazí na oběžnou dráhu 4 vesmírní turisté: Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Christopher Sembroski a Sian Proctor. Předchozí aktualizace článku najdete na dalších listech.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (47) Další článek: Beta test satelitního internetu Starlink skončí v říjnu, slibuje Elon Musk

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Země, Elon Musk, Crew Dragon, Netflix, Raketa, Falcon, Reddit, Mozek, Vesmírná turistika, Jared Isaacman, Kosmická loď, Abeceda, Velký mozek, Jared, Galerie, Oběžná dráha, Posádka, Skafandr, Dušan Majer, Hawthorne, Mise, Kennedy Space centrum, Komplex40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Apple A15 Bionic: Co zvládne 15 miliard tranzistorů v nových iPhonech a iPadech

Apple A15 Bionic: Co zvládne 15 miliard tranzistorů v nových iPhonech a iPadech

** Apple vydal zařízení s novým vlastním čipem A15 Bionic ** Vyroben je opět pomocí 5nm technologie ** Apple poprvé navrhl různé varianty dle zařízení

Karel Javůrek
ČipyiPhoneApple