Mistr světa F1 Fernando Alonso představil elektrické kolo s rámem z uhlíkových vláken. Tiskne je na zakázku

Kimoa, značka udržitelného životního stylu, kterou v roce 2017 založil dvojnásobný šampion Formule 1 Fernando Alonso, představila během Velké ceny Miami 2022 elektrické kolo. Není neobvyklé, že jezdci F1 podporují produkty svých sponzorů, ale toto je patrně první elektrokolo, které představil přímo jeden z nich. „Základem DNA společnosti Kimoa je snaha o vytvoření udržitelnějšího životního stylu,“ řekl Alonso.

Kolo Kimoa E-Bike je šité na míru každému jezdci, a to díky rámu vytištěnému na zakázku z termoplastického kompozitu z uhlíkových vláken, který vyrábí společnost Arevo. Firma není na poli elektrických kol využívajících metodu 3D tisku žádným nováčkem – již před dvěma lety zahájila výrobu vlastního elektrokola Superstrata.

Kolo od mistra světa

Rám od Arevy umožní zákazníkům přizpůsobit si kolo na míru. Bere v úvahu výšku jezdce, délku nohou, délku rukou a preferovanou polohu při jízdě, což podle společnosti Kimoa dovolí vybírat z až půl milionu kombinací. Kromě toho, že je rám lehký, má také elegantní vzhled a působí příjemně. To je také zásluha metody 3D tisku společnosti Arevo.

„Na rozdíl od jiných kol z uhlíkových vláken, jejichž rámy jsou slepeny a sešroubovány z desítek jednotlivých dílů a vyrobeny z termosetových kompozitních materiálů starší generace, je rám kola Kimoa konstruován bez spojů a lepidla, což zajišťuje jeho bezproblémovou pevnost,“ uvádí výrobce v prohlášení. „Díky termoplastickým materiálům nové generace je extrémně odolný proti nárazu, pozoruhodně lehký a hlavně – neuvěřitelně udržitelný.“

Široké možnosti přizpůsobení

Elektrokolo Kimoa má dojezd až 90 kilometrů a zcela vybitou baterii lze dle deklarace výrobce nabít na 100 % za pouhé dvě hodiny. Kolo je vybaveno integrovanou datovou a napájecí kabeláží v celém rámu, což umožňuje různá elektronická vylepšení.

Pro ty, kteří si chtějí ježdění ještě více přizpůsobit, se kolo dodává v městském, nebo sportovním provedení. Zákazníci budou mít možnost volby mezi kovovými, nebo karbonovými koly a černým, bílým, fluorescenčním žlutým a tyrkysovým lakem.

Alonsovo elektrické jízdní kolo se bude prodávat online v e-shopu kimoa.com nebo v kamenných prodejnách SimplyEV a Simply Mac po celých Spojených státech za cenu od 3 999 dolarů, což je v přepočtu asi 93 tisíc českých korun.

Diskuze (4) Další článek: Piloti s ovladačem šíří strach. Podívejte se, jak Ukrajinci útočí levnými drony a 3D tiskárnou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,