Mobilní protivzdušný systém Skynex z Německa během testu vyřídil osm malých dronů

  • Německá společnost Rheinmetall nedávno představila nový pozoruhodný systém protivzdušné obrany Skynex
  • Ten může být vybaven senzory, zbraněmi, taktickým radarem i dalšími prvky
  • Během testu si hravě poradil s hejnem osmi malých dronů

V dnešní době existuje velká poptávka po sofistikovaných systémech protivzdušné obrany, především kvůli hrozbě útoků dronů a celých hejn dronů. Německá společnost Rheinmetall nedávno představila nový pozoruhodný systém protivzdušné obrany Skynex, ve verzi instalované na šestikolovém nákladním automobilu.

Jde o zbraňový systém blízké obrany, tedy CIWS (Close-In Weapon System). Na zveřejněných záběrech je patrné, jak si Skynex poradí s hejnem osmi malých dronů.

Podle Rheinmetallu je Skynex jejich nejnovějším konceptem protivzdušné obrany, s unikátní a flexibilní architekturou, která přináší nové standardy v této oblasti. Systém v základní verzi zahrnuje řídící jednotku Oerlikon Skymaster® Command & Control System a samotnou zbraň, automatický kanon Oerlikon 35mm Revolver Gun Mk3.

Vzhledem k modulární architektuře může být Skynex vybavený celou řadou dalších prvků, včetně senzorů, rozmanitých zbraní i obranných mechanismů, včetně komponent pro elektronický boj.

Skynex může být rovněž vybaven taktickým radarem středního dosahu Oerlikon X-TAR3D, „dvojčetem“ kanonů Oerlikon 35mm Twin Gun GDF009 TREO, laserovým systémem Oerlikon Laser Gun nebo novou protivzdušnou střelou Denel Cheetah typu C-RAM (Counter-Rocket, Artillery, Mortar).

Efektivní dosah 4 kilometry a 1 000 ran za minutu

V sestavě s kanonem Oerlikon 35mm Revolver Gun Mk3 má Skynex efektivní dosah 4 kilometry a může pálit rychlostí 1 000 ran za minutu. Kanon je řízený mikrovlnným radarem (X-Band tracking radar), který dovoluje jednoduché, rychlé a spolehlivé autonomní sledování a zaměření cílů.

Řídící jednotku Oerlikon Skymaster® Command & Control System je možné ovládat dálkově, z jiného místa. 3D taktický radar Oerlikon X-TAR3D vyhledává, detekuje, sleduje a identifikuje vzdušné cíle. Obsáhne prostor do vzdálenosti 50 kilometrů

Tento radar je vysoce efektivní proti celé řadě vzdušných hrozeb, od konvenčních systémů, jako jsou letouny či helikoptéry, přes obtížněji zachytitelné systémy, jako jsou letecké drony či střely s plochou dráhou letu, až po rakety a minometné střely. Má tedy schopnosti typu C-RAM.

Diskuze (29) Další článek: Černá obrazovka smrti se ve Windows 11 mění zpátky na modrou obrazovku smrti

Témata článku: Technika, Vojenství, Německo, Zbraně, Drony, Armáda, Německá společnost, Rheinmetal, Hejno, OSM, Radar, Protivzdušná obrana, CIWS, GERM, Rheinmetall, Systém, Mortar, Drony na Heureka.czElektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2