Musk chtěl z vozů Tesla za každou cenu odstranit radarové senzory. Nyní svého rozhodnutí možná lituje

Elon Musk se před několika lety rozhodl skoncovat s radarovými senzory ve vozidlech Tesla a to navzdory varováním a přáním svých inženýrů. Jeho motivací bylo dotyčné elektromobily zlevnit, nicméně vše nasvědčuje tomu, že nezvolil právě nejšťastnější způsob.

Jak uvádí Washington Post, někteří zaměstnanci byli tlakem na odstranění senzorů tak znepokojeni, že dokonce požádali bývalého vedoucího pracovníka, aby se pokusil Muskovi tento záměr rozmluvit.

Připomeňme, že radarová technologie byla nahrazena tzv. Tesla Vision, což je čistě kamerový systém. A někteří tvrdí, že právě kvůli této změně nyní Tesly bourají častěji než v minulosti.

Tvrdohlavost se nevyplatila

„Nejde o jediný důvod, proč mají problémy, ale podstatnou měrou se na tom podílí,“ konstatovala Missy Cummings, bývalá bezpečnostní poradkyně National Highway Traffic Safety Administration. „Radar pomáhá detekovat objekty v předním poli.“

Systém Tesla Vision se navíc příliš nepovedl, takže jeho tvůrci ho museli relativně často opravovat a vylepšovat.

Podle zahraničních komentátorů je pravděpodobné, že právě kvůli Muskově tvrdohlavosti jsme se stále nedočkali Full Self-Driving, resp. jeho plné verze (betaverze byla uvolněna koncem loňského roku, byť jen pro všechny severoamerické zákazníky).

Diskuze (41) Další článek: WhatsApp, Messenger, Instagram a mnohé další. Návod, jak sloučit „kecálky“ do jedné aplikace

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,