Musk se navezl do Bezose kvůli Starlinku: „Odešel do důchodu proto, aby se mohl na plný úvazek věnovat soudním sporům se SpaceX.“

Elon Musk se na Twitteru navezl do svého rivala Jeffa Bezose. Mj. o něm uvedl, že odešel do důchodu proto, aby se mohl na plný úvazek věnovat soudním sporům se SpaceX.

Slavný vizionář tak reagoval na zprávu, že firma Kuiper Systems, jejímž vlastníkem je Amazon, se snaží přesvědčit Federal Communications Commission (FCC), aby jeho společnosti zabránila ve vypuštění druhé generace satelitů Starlink.

V tomto případě se samozřejmě nejedná o soudní spor – alespoň zatím. Faktem však zůstává, že Bezosův přístup k výzkumu vesmíru by se dal popsat slovy „když to nemůžu mít já, nemůže to mít ani nikdo jiný“.

Jeff si nedá pokoj

Jak jsme vás již informovali, administrátor NASA Bill Nelson potvrdil, že žaloba Blue Origin proti jmenované vesmírné agentuře bude mít za následek „další zpoždění“ návratu astronautů na Měsíc.

Ve výše zmíněné kauze se satelity Starlink pak jde zjednodušeně řečeno o to, že SpaceX má zákonnou povinnost FCC sdělit, kde přesně se každý jeden z nich bude nacházet. Jak ale upozorňuje The Verge, tentokrát místo toho nahlásila dvě možné konfigurace.

Kuiper Systems nyní argumentuje, že žádat všechny ostatní operátory, aby naplánovali dvě konfigurace pro desítky tisíc satelitů, představuje zbytečnou a nespravedlivou zátěž – a požaduje, aby FCC tento „nový přístup“ nepovolila.

Diskuze (8) Další článek: GeForce RTX 4000 využije 5nm výrobu od TSMC. Nové grafiky dorazí až za rok

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,