Musk vysvětlil, proč je pro jádro. Může poskytovat energii potřebnou pro extrakci a ukládání uhlíku

Elon Musk je pravděpodobně jedním z nejznámějších zastánců čisté energie a jeho společnost Tesla vybudovala některé z největších akumulátorových systémů na světě.

Navzdory tomu se nedávno nechal slyšet, že stigmatizovat jadernou energii považuje za chybu – zvláště když ve stále větší míře využíváme různé obnovitelné zdroje.

V podcastu Getting Stoned Musk opět promluvil o důležitosti zachycování uhlíku, kdy mj. uvedl, že procesy jeho extrakce z atmosféry a následného ukládání v pevné formě vyžadují mnoho energie.  Proč tedy – alespoň prozatím – za tímto účelem nevyužívat právě jádro?

„Vlastně jsem také pro jádro… Lidé by podle mého názoru neměli zavírat jaderné elektrárny, pokud se nenacházejí na místě, které je náchylné k přírodním katastrofám,“ konstatoval.

„Jako situace ve Fukušimě. No, víte, že je tam spousta tsunami a podobně, takže asi není dobré mít jádro tam, kde dochází k přírodním katastrofám. Ale například ve Francii nebo Německu a mnoha částech USA skutečně neexistuje žádné smysluplné riziko přírodní katastrofy, která by mohla postihnout jaderné elektrárny. Takže v tom případě bychom je neměli zavírat,“ dodal.

Sečteno a podtrženo, slavný vizionář je přesvědčen, že momentálně jádro představuje rozhodně lepší volbu než uhlí a jiná fosilní paliva. V budoucnosti však podle něj bude hrát prim solární energie a baterie.

Diskuze (63) Další článek: Pište všemi deseti prsty. Našli jsme 7 webů a aplikací, které vás to naučí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,