Musk znovu potvrzuje brutální zrychlení Roadsteru. Připlaťte za trysky SpaceX a jste na 1,1 sekundy

Tesla v Petersenově automobilovém muzeu v Los Angeles vystavila Roadster. Jde o jednu z prvních příležitostí, kdy se k prototypu může dostat široká veřejnost, a tak fotky zaplavily sociální sítě. Na jeden z tweetů reagoval Elon Musk: „Produkční kousek bude vypadat jinak (lépe).“ Vystavené auto si můžete prohlédnout na videu:

Zajímavá je i přiložená cedulka se zmínkou o mytickém SpaceX package, který má Roadster dostat z 0 na 100 km/h za 1,1 sekundy. Jde o sadu Muskem opakovaně zmiňovaných vzduchových trysek, podle některých zdrojů mají být ukryté pod zadní registrační značkou. Také k neuvěřitelné hodnotě zrychlení se Musk vyjádřil: „Ano, to je s balíčkem raketových trysek SpaceX. Bude to bezpečné, ale velmi intenzivní. Jen to není úplně vhodné pro lidi se zdravotními obtížemi – to samé jako hardcore horská dráha.“

Už dříve Musk řekl, že kombinace elektromotoru a trysek a výsledné zrychlení prostě nejsou fér k celému automobilovému průmyslu.

Kdy se slova promění v realitu? Původní start prodeje Roadsteru byl plánovaný na rok 2020. Dnes už víme, že se to nepovede ani v roce 2021, hned v lednu Musk řekl: „Letos dokončíme vývoj, produkce započne příští rok.“ Bude hned od začátku dostupný i bájný SpaceX package?

Diskuze (27) Další článek: Volitelná aktualizace Windows 10 způsobuje problémy s hlavním panelem. Řešení je snadné

Témata článku: Sociální sítě, SpaceX, Elon Musk, Tesla Motors, Tesla, Prototyp, Sekunda, Los Angeles, Trysk, Komik, Zrychlení, Peters, Roadster, Tryska, Hardcore, Pocta
Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test mobilů za 10 tisíc

Test elektrických koloběžek

Jak naplno využít domácí NAS

Vybíráme chytré hodinky