Investigator, výzkumná loď provozovaná organizací Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO), během své plavby Indickým oceánem nalezla hřbitov žraloků.
Toto místo podle dostupných informací leží nedaleko Cocos Islands, v hloubce zhruba 5 km. Celkem se na něm nacházelo více než 750 zubů (což je obvykle jediná část těla dotyčné paryby, která se může dlouhodobě zachovat).
„Zuby vypadají, že pocházejí z moderních žraloků, jako jsou žraloci mako a bílí, ale také ze starověkých žraloků včetně bezprostředního předka obrovského žraloka megalodona,“ uvedl v prohlášení Glenn Moore z Western Australian Museum.

Zub předka megalodona (Foto: Museums Victoria-Ben Healley)
„Z tohoto žraloka se vyvinul megalodon, který byl největší ze všech žraloků, ale vyhynul asi před 3,5 miliony let,“ dodal.
Ještě mnohem zajímavější však je, že badatelé hned na začátku své expedice objevili i dosud neznámý druh různozubce. Ten se vyznačuje malou velikostí a nápadným pruhováním.
„Tento druh je pro Austrálii jedinečný, ale ještě nebyl popsán a pojmenován. Vzorek, který jsme shromáždili, bude pro vědu neuvěřitelně důležitý, protože jej použijeme k popisu druhu,“ konstatoval Will White z Australian National Fish Collection.