Na španělském ostrově došlo k erupci stratovulkánu. Podívejte se, jak láva pohltila kostel

Jak jsme vás již informovali, na španělském ostrově La Palma tento měsíc došlo k erupci rozsáhlého stratovulkánu Cumbre Vieja. Podle Washington Post bylo dosud zničeno více než 500 budov a 20 kilometrů silnic.

Výše uvedené video zachycuje jeden místní kostel, který se zhroutil v oblaku temného popela poté, co ho zasáhl proud lávy.

Tisková agentura Associated Press uvádí, že situace se již začíná uklidňovat a Cumbre Vieje  vstupuje do fáze „nízké aktivity“. Láva si nyní razí cestu prudkým svahem a blíží se ke břehu oceánu.

Úředníci z vulkanologického institutu Involcan na Facebooku nicméně varovali, že pokud se dostane do vody, mohlo by to představovat zdravotní riziko pro místní obyvatele.

V takovém případě totiž v důsledku tepelného šoku vzniknou oblaky kyseliny chlorovodíkové a střepy sopečného skla. To může způsobit podráždění pokožky a zánět dýchacích cest.

Titulní foto: Rafael Medina, CC BY-NC-ND 2.0

Diskuze (4) Další článek: Nahradili Google a teď si troufají i na Zoom či Teams. Brave spouští komunikátor Talk

Témata článku: Facebook, Španělsko, Katastrofy, Sopka, Associated Press, Silnice, Erupce, La Palma, Washington Post, Láva, Kostel, CC BY-NC-ND, Ostrov40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vychází Ubuntu 21.10. Má nové aplikace i funkce, avšak krátký život
Lukáš Václavík
UbuntuOperační systémyLinux
Gates vysvětluje, jak americká armáda bojuje proti komárům – nejsmrtonosnějším zvířatům na světě

Gates vysvětluje, jak americká armáda bojuje proti komárům – nejsmrtonosnějším zvířatům na světě

** Bill Gates představuje Výzkumný ústav Waltera Reeda ** Tato instituce se zabývá výzkumem léků proti malárii ** Spravuje také největší sbírku komárů na světě

Karel Kilián
MalárieZvířataBill GatesArmáda