Náš vesmír by mohl mít zrcadlové dvojče, v němž čas plyne obráceně

Naman Kumar, Ph.D. student na Indian Institute of Technology v Gandhinagaru, představil nový kosmologický model, který vůbec nezahrnuje temnou energii – což má zajímavé důsledky.

„Má to svojí cenu. Potřebujeme partnerský antivesmír, jehož časový tok je v opačném vztahu k našemu vesmíru,“ napsal v prohlášení doprovázejícím článek, který nedávno publikoval v žurnálu Gravitation and Cosmology.

Nutno dodat, že rozhodně není prvním, kdo navrhuje, že náš vesmír by mohl mít cosi jako zrcadlové dvojče, v němž čas plyne obráceně.

Jen pracovní hypotézy

Např. počátkem letošního roku mezinárodní tým badatelů přišel s podobnou ideou, totiž že záhadná temná hmota se možná nachází v zrcadlovém kosmu, ve kterém se nikdy netvořily atomy.

Samozřejmě jde pouze o pracovní hypotézy týkající se pozorovaného zrychleného rozpínání vesmíru, což je podle Kumarových slov „jedna z největších hádanek“.

„Krása této myšlenky spočívá v její jednoduchosti a přirozenosti, která ji odlišuje od ostatních existujících vysvětlení,“ argumentuje Kumar ve prospěch svého modelu.

Diskuze (33) Další článek: Generální tajemník OSN žádá světové vůdce, aby nepoužívali AI k ovládání jaderných zbraní

Témata článku: , ,