SpaceX | NASA | Hudba, filmy, seriály

Tom Cruise natočí film ve vesmíru, NASA jej pošle na ISS (aktualizováno)

Aktualizováno 29. 5. – Preprodukce prvního celovečerního filmu natočeného ve vesmíru se posunula směrem kupředu. Podle magazínu Deadline již film kromě hlavní herecké hvězdy našel i také důležitého člověka za kamerou. Bude jím Doug Liman. Snímek bude režírovat a napsal také první verzi scénáře.

Pokud vše proběhne hladce, půjde o jeho třetí spolupráci s Cruisem. V roce 2014 natočili sci-fi Na hraně zítřka o mimozemské invazi a o tři roky později thriller Barry Seal: Nebeský gauner o pilotovi, který pašoval drogy z jižní Ameriky. Vesmírná tematika a létání je oběma blízká – oba mají i pilotní licenci. Oba také mají ve filmografii více hitů než průšvihů, takže by nový film měl být ve správných rukou.

Kdy natáčení začne, zatím ještě není jisté. Doug Liman v současnosti ještě dokončuje snímek Chaos Walking. Toma Cruise zase čeká natáčení sedmého dílu Mission Impossible a kampaň k novému Top Gunu.

První klapka navíc padne až tehdy, jakmile bude jisté, že SpaceX a její Crew Dragon zvládne bezpečně dopravovat lidi do vesmíru. Středeční pokus zhatilo počasí, premiéra se tak odložila na zítřejší večer.

Původní článek z 6. 5. – Ve filmu skáče ze střechy na střechu, visel na letadle ve vzduchu, pilotoval vrtulník i stíhačku… Země už mu ale nestačí, Tom Cruise se teď vypraví do vesmíru. Ředitel NASA Jim Bridenstine na Twitteru potvrdil, že herec bude točit na palubě ISS. „Potřebujeme média, aby inspirovala novou generaci inženýrů a vědců, kteří by proměňovali plány NASA v realitu,“ píše šéf úřadu.

Všechno to přitom začalo v téměř humorném duchu. Magazín Deadline v pondělí vydal článek o tom, že Cruise bude natáčet ve vesmíru a pomůže mu v tom Muskova společnost SpaceX. Nemělo přitom jít o další díl série Mission: Impossible, kde pravidelně provádí kaskadérské kousky, u nichž jde o život. Neměl to však být ani dokument. Deadline mluví o klasickém celovečerním filmu.

Bližší informace bohužel neznáme. Samotný Cruise, NASA ani SpaceX podrobnosti ještě nesdělili. Překvapivě zatím mlčí i Elon Musk, od něhož bychom podobné sliby čekali. Tomu se však včera narodilo dítě, takže má úplně jiné starosti.

Vzhledem k potvrzení NASA je však velmi pravděpodobné, že na realizaci se SpaceX skutečně bude podílet. Zatím ještě monopol pro pilotované lety k ISS má Roskosmos, resp. RKK Eněrgija a její Sojuzy, ale letos by se ke stanici konečně mohly vrátit americké lodě a cestování zlevnit. Crew Dragon od SpaceX již úspěšně prošel všemi testy a jeho premiéra s vesmírnou posádkou se odehraje na konci tohoto měsíce.

Až se z cestování stane rutina, mohli by se na Mezinárodní vesmírnou stanici opět podívat i movití civilové. Na ISS se mezi roky 2001 a 2009 nakrátko dostalo sedm vesmírných turistů.

Diskuze (7) Další článek: Americký Pentagon by mohl během nadcházejících měsíců uskutečnit nový jaderný test

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Země, Crew Dragon, NASA, Elon Musk, Twitter, Hudba, filmy, seriály, Vesmírná turistika, Cestování, Cruis, Jim Bridenstine, Jižní Amerika, Střecha, Celovečerní film, Tom Cruise, Top Gun, ISS, Film, Mission Impossible, Šéf úřadu, Roskosmos, Tom Cruis


Určitě si přečtěte

AMD začalo nabízet kola. Celoodpružený model je vyloženě ostuda
David Polesný
CyklistikaAMD
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Sony svléklo PlayStation 5 donaha. Chlazení je skutečně masivní a využívá tekutý kov
Lukáš Václavík
Playstation 5SonyHardware
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 9

Jakub Čížek
Stavebnice
Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu