NASA je spokojená, že SpaceX řídí Gwynne Shotwell a ne Elon Musk

NASA se nebojí spolupracovat se SpaceX na velkých projektech především proto, že jí řídí Gwynne Shotwell a ne Elon Musk. V nedávném rozhovoru pro NPR to naznačil její ředitel Bill Nelson.

Když víkendový moderátor All Things Accounted Scott Detrow připomněl, že Musk v posledních letech ve svých jiných společnostech učinil řadu kontroverzních rozhodnutí, Nelson reagoval takto:

„Elon Musk... jedno z těch skutečně nejdůležitějších rozhodnutí, která udělal, je, že si vybral prezidentku jménem Gwynne Shotwell. Ta řídí SpaceX. Je vynikající. A tak nemám žádné obavy.“

Nervozita kvůli Twitteru

Nelson si komunikaci se Shotwell veřejně pochvaloval i několik měsíců poté, co slavný vizionář koupil sociální síť Twitter, kterou o něco později přejmenoval na X.

„Chtěl jsem od ní slyšet, že i pokud Twitter Muska bude rozptylovat, chod SpaceX to nijak neovlivní,“ řekl tehdy NBC News.

Shotwell ho obratem ujistila, že kvůli této akvizici nemusí být nervózní. „S úsměvem na tváři jsem ji objal, protože vím, že tu věc řídí. To ona řídí SpaceX,“ uzavřel Nelson.

Diskuze (17) Další článek: Temná turistika. Třináct děsivých míst, která připomínají, co dokáže člověk nebo příroda

Témata článku: , ,