NASA varuje před porušováním karantény kvůli startu Crew Dragonu s lidskou posádkou

Nadcházející start kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX, na jejíž palubě vyrazí američtí astronauti na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), bude bezpochyby velice atraktivní podívanou. Jenže v současnosti ve světě řádí pandemie COVID-19.

Administrátor NASA Jim Bridenstine proto apeluje na občany, aby ani kvůli této mimořádné události – která je naplánována na 27. května – neporušovali karanténní opatření.

„Ano, posouváme se kupředu. Startem komerční posádky jsme velmi nadšeni. Žádáme lidi, aby se k nám při tomto startu přidali, ale aby to udělali z domova. Žádáme lidi, aby nejezdili do Kennedyho vesmírného střediska,“ prohlásil na nedávné tiskové konferenci.

Z dostupných informací plyne, že výše zmíněné Kennedyho vesmírné středisko bude pro veřejnost uzavřeno. Raketoví nadšenci, kteří se nebudou chtít spokojit s online přenosem, by však mohli tento start sledovat z blízkého okolí – například z nedaleké pláže.

Bridenstine rovněž konstatoval, že jedinci, kteří budou jeho varování ignorovat, se vystavují riziku postihu ze strany místních úřadů.

Diskuze (1) Další článek: Povrch Marsu by mohla prozkoumávat „nanolepenková“ letadélka bez pohyblivých částí

Témata článku: Vesmír, SpaceX, NASA, COVID-19, Karanténa, Crew Dragon, Online přenos, Posádka, Lidská posádka, Jim Bridenstine, Vesmírné středisko, Start, ISS, Kennedy, Středisko, VARNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu