Crew Dragon | NASA | COVID-19

NASA varuje před porušováním karantény kvůli startu Crew Dragonu s lidskou posádkou

Nadcházející start kosmické lodi Crew Dragon od SpaceX, na jejíž palubě vyrazí američtí astronauti na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), bude bezpochyby velice atraktivní podívanou. Jenže v současnosti ve světě řádí pandemie COVID-19.

Administrátor NASA Jim Bridenstine proto apeluje na občany, aby ani kvůli této mimořádné události – která je naplánována na 27. května – neporušovali karanténní opatření.

„Ano, posouváme se kupředu. Startem komerční posádky jsme velmi nadšeni. Žádáme lidi, aby se k nám při tomto startu přidali, ale aby to udělali z domova. Žádáme lidi, aby nejezdili do Kennedyho vesmírného střediska,“ prohlásil na nedávné tiskové konferenci.

Z dostupných informací plyne, že výše zmíněné Kennedyho vesmírné středisko bude pro veřejnost uzavřeno. Raketoví nadšenci, kteří se nebudou chtít spokojit s online přenosem, by však mohli tento start sledovat z blízkého okolí – například z nedaleké pláže.

Bridenstine rovněž konstatoval, že jedinci, kteří budou jeho varování ignorovat, se vystavují riziku postihu ze strany místních úřadů.

Diskuze (1) Další článek: Povrch Marsu by mohla prozkoumávat „nanolepenková“ letadélka bez pohyblivých částí

Témata článku: Vesmír, SpaceX, Crew Dragon, NASA, COVID-19, Karanténa, Lidská posádka, Kennedy, Start, Jim Bridenstine, Posádka, ISS, Vesmírné středisko, Středisko


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

Nový Apple Macbook Air je levnější, má větší SSD a vrací se k tradiční klávesnici

** Nový MacBook Air opravuje nejzásadnější chyby dosavadní verze ** Dostal lepší klávesnici, výkonnější procesor a 256GB SSD ** Apple navíc snížil ceny

Martin Miksa | 54

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1