Natáčení prvního filmu na Mezinárodní vesmírné stanici skončilo. Režisér chce pokračovat na Měsíci nebo Marsu

Oživeno 20. října

Režisér snímku Výzva Klim Šipenko novinářům na tiskové konferenci řekl, že by byl ochoten natočit pokračování na Měsíci nebo dokonce na Marsu. Informovala o tom agentura Reuters.

„Jsme připraveni. Věříme, že vesmírná kinematografie by se měla natáčet ve vesmíru,“ konstatoval sebevědomě a dodal:

„Pokud je to o Měsíci, pojďme na Měsíc. Pokud to o Marsu, pojďme na Mars. Proč ne? Proč by se kinematografie měla natáčet ve studiu?“

Šipenko rovněž prozradil, že některé scény, které vznikly na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), nakonec vypadají úplně jinak než si je představoval tady na Zemi.

„Ve vesmíru mohou být lidé tváří v tvář, ale jeden z nich je hlavou vzhůru a druhý je horizontálně a kamera může být v jiné rovině, a to zcela transformuje vaše vědomí. Pro mně to byl kinematografický objev, realizovat scény úplně jiným způsobem ve třech nebo čtyřech rovinách,“ vysvětlil.

Rusko natáčí film na ISS

V pravidelně aktualizovaném článku sledujeme ruskou misi k Mezinárodní vesmírné stanici, při které herečka Julia Peresild a režisér/kameraman Klim Šipenko natáčejí záběry do celovečerního filmu nazvaného Výzva.

Diskuze (72) Další článek: Podívejte se na vývoj cen nemovitostí. Sreality jej zpřístupní po přihlášení

Témata článku: Vesmír, Země, Mezinárodní vesmírná stanice, Hudba, filmy, seriály, Rusko, Kazachstán, Anton Škaplerov, The International, RMS, Film, Příští týden, ISS, Herečka, Režisér, Natáčení