Nebaví vás home office? Nissan předvádí koncept „kancelářského karavanu“ pro práci odkudkoli

Pandemie nového koronaviru doslova obrátila naruby jeden z firemních benefitů: z možnosti práce z domova se v mnoha případech stala nutnost. Zatímco jedné části zaměstnanců tento režim vyhovuje, druhá část ho z mnoha důvodů vnímá jako problematický. Zapomeňte na práci z domu! Co takhle pracovat odkudkoli?

Japonská automobilka Nissan reflektuje skutečnost, že mnoha pracujícím nevyhovuje každodenní „dojíždění“ z ložnice do vedlejší místnosti. Přichází proto s konceptem „kancelářského karavanu“, postaveném na šesté generaci modelu NV350 Caravan. V něm můžete pracovat doslova kdekoli, kam se dá dostat autem.

Nissan NV350 Office Pod Concept

Nejvýraznějším designovým prvkem je možnost vysunout celou kancelář – spolu s pracovním stolem a luxusní židlí Herman Miller Cosm – ze zadní části dodávky. Nyní v zimě tuto funkci patrně neoceníte, ale až bude tepleji, mohli byste pracovat pod širým nebem – na čerstvém vzduchu. Stačí stisknout tlačítko v aplikaci pro chytrý telefon a vozidlo vysune celý pracovní prostor do přírody.

Výrobce bere v úvahu i situace, kdy není pobyt venku pro práci zcela optimální. Přeci jen třeba rušný provoz velkoměsta může nepříznivě narušovat koncentraci. V takovém případě lze pracovat uvnitř zadní části automobilu, která je odhlučněná a disponuje elektrickým zatmíváním oken, aby poskytovala dostatečně klidné prostředí.

Součástí palubní výbavy jsou pochopitelně takové nezbytnosti, jako je integrovaný kávovar či rychlovarná konvice. Zmínit musíme také střešní balkon – přístupný přes vnitřní schodiště – na kterém najdete pohodlné lehátko, stoleček a slunečník pro odpočinek nebo přestávku po práci.

Kancelář na kolech

Z dalších vychytávek zmiňme například odkládací schránku s antibakteriální UV lampou, měnič pro napájení spotřební elektroniky či integrovaný mobilní Wi-Fi hotspot. Automobil míří na ty, kteří pracují na dálku, ale chtějí cestovat, a přitom mít svůj kancelářský prostor.

Jaké jsou nevýhody tohoto řešení? Patrně nebude úplně příjemné, pokud se na vás během pracovního procesu bude dobývat divá zvěř. Nepříjemné mohou být i vlivy počasí, byť pochopitelně nechybí tónovaná okna a klimatizace. Při dlouhodobější pracovní cestě pak může chybět koupelna – tedy zejména pokud se máte setkávat s dalšími lidmi.

Úplně největším nedostatkem však je fakt, že se jedná pouze o koncept, který se (zatím?) neprodává a bohužel je poměrně nepravděpodobné, že se někdy dočkáme sériově vyráběné verze.

Diskuze (7) Další článek: ELONOVINKY: Boring Company rozšiřuje síť tunelů pod Las Vegas

Témata článku: Technika, Japonsko, Koncept, Automobily, Nissan, Práce s počítačem, Karavan, Wi-Fi Hotspot, Aplikace, Home Office, Herman Miller, Zadní část


Určitě si přečtěte

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 168

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging