Nebaví vás home office? Nissan předvádí koncept „kancelářského karavanu“ pro práci odkudkoli

Pandemie nového koronaviru doslova obrátila naruby jeden z firemních benefitů: z možnosti práce z domova se v mnoha případech stala nutnost. Zatímco jedné části zaměstnanců tento režim vyhovuje, druhá část ho z mnoha důvodů vnímá jako problematický. Zapomeňte na práci z domu! Co takhle pracovat odkudkoli?

Japonská automobilka Nissan reflektuje skutečnost, že mnoha pracujícím nevyhovuje každodenní „dojíždění“ z ložnice do vedlejší místnosti. Přichází proto s konceptem „kancelářského karavanu“, postaveném na šesté generaci modelu NV350 Caravan. V něm můžete pracovat doslova kdekoli, kam se dá dostat autem.

Nissan NV350 Office Pod Concept

Nejvýraznějším designovým prvkem je možnost vysunout celou kancelář – spolu s pracovním stolem a luxusní židlí Herman Miller Cosm – ze zadní části dodávky. Nyní v zimě tuto funkci patrně neoceníte, ale až bude tepleji, mohli byste pracovat pod širým nebem – na čerstvém vzduchu. Stačí stisknout tlačítko v aplikaci pro chytrý telefon a vozidlo vysune celý pracovní prostor do přírody.

Výrobce bere v úvahu i situace, kdy není pobyt venku pro práci zcela optimální. Přeci jen třeba rušný provoz velkoměsta může nepříznivě narušovat koncentraci. V takovém případě lze pracovat uvnitř zadní části automobilu, která je odhlučněná a disponuje elektrickým zatmíváním oken, aby poskytovala dostatečně klidné prostředí.

Součástí palubní výbavy jsou pochopitelně takové nezbytnosti, jako je integrovaný kávovar či rychlovarná konvice. Zmínit musíme také střešní balkon – přístupný přes vnitřní schodiště – na kterém najdete pohodlné lehátko, stoleček a slunečník pro odpočinek nebo přestávku po práci.

Kancelář na kolech

Z dalších vychytávek zmiňme například odkládací schránku s antibakteriální UV lampou, měnič pro napájení spotřební elektroniky či integrovaný mobilní Wi-Fi hotspot. Automobil míří na ty, kteří pracují na dálku, ale chtějí cestovat, a přitom mít svůj kancelářský prostor.

Jaké jsou nevýhody tohoto řešení? Patrně nebude úplně příjemné, pokud se na vás během pracovního procesu bude dobývat divá zvěř. Nepříjemné mohou být i vlivy počasí, byť pochopitelně nechybí tónovaná okna a klimatizace. Při dlouhodobější pracovní cestě pak může chybět koupelna – tedy zejména pokud se máte setkávat s dalšími lidmi.

Úplně největším nedostatkem však je fakt, že se jedná pouze o koncept, který se (zatím?) neprodává a bohužel je poměrně nepravděpodobné, že se někdy dočkáme sériově vyráběné verze.

Diskuze (7) Další článek: ELONOVINKY: Boring Company rozšiřuje síť tunelů pod Las Vegas

Témata článku: Technika, Japonsko, Automobily, Nissan, Koncept, Práce s počítačem, Aplikace, Odpočinek, Wi-Fi Hotspot, Dojíždění, Herman Miller, Karavan, Home Office, Zadní částSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Česko je rájem Wi-Fi sítí. Rychleji však rostou VDSL i optika
Lukáš Václavík
Český telekomunikační úřad (ČTÚ)Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Ve vlnách bez emisí. Evropský trajektový průmysl se vydal vstříc lodím na elektrický a vodíkový pohon

Ve vlnách bez emisí. Evropský trajektový průmysl se vydal vstříc lodím na elektrický a vodíkový pohon

Evropský trajektový průmysl se vydal na cestu k budoucnosti bez emisí. V plánu jsou lodě na elektrický a vodíkový pohon.

Horizon magazine
VodíkElektřinaLoděElektromobily
Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

Nejzajímavější zbraně ve válce na Ukrajině. Co dokáže československý salvový raketomet RM-70

** Oživený výčet zbraní, které zaujmou technologickým řešením ** Neděláme si nárok na kompletní výčet** Informace často chybí, a tak se snažíme kličkovat mezi propagandou

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněRuskoArmáda
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
PSN překročilo hranici 100 milionů uživatelů. Za chvíli startuje předplatné PS Plus Premium
Michal Maliarov
PlayStation PlusSonyByznys