Nejen umělé steaky: Světlo světa spatřila první slanina „ze zkumavky“

Foto: Pxhere
Nejen umělé steaky: Světlo světa spatřila první slanina „ze zkumavky“ | Foto: Pxhere

O tom, že různé společnosti se pokoušejí vytvořit co možná nejdokonalejší umělé steaky, jsme psali již několikrát. Nyní však světlo světa spatřila první slanina „ze zkumavky“!

Podle serveru TechCrunch tuto slaninu vypěstoval v laboratoři britský startup Higher Steaks a to ze směsi buněk, různých rostlinných produktů, proteinů, tuků a škrobů.

Momentálně je ovšem k dispozici pouze malý vzorek. Masová výroba totiž ještě není možná, tudíž potenciální zákazníci z řad veřejnosti mají smůlu. Alespoň prozatím.

„Produkce první kultivované slaniny a vepřového bůčku je dokladem toho, že nové techniky mohou pomoct uspokojit obrovskou globální poptávku po vepřových produktech,“ uvedla CEO Higher Steaks Benjamina Bollag.

„Naším posláním je poskytovat maso, které je zdravé a udržitelné, aniž by spotřebitel musel dělat nějaké oběti týkající se chuti,“ dodala Bollag.

Titulní ilustrační foto: Pxhere

Diskuze (5) Další článek: Microsoftu se navzdory koronaviru daří jako nikdy dřív

Témata článku: Technologie, Výzkum, Světlo, Jídlo, Potraviny, TechCrunch, SVE, Zkumavka, Maso, Steak, Světlo světa, Slanina, LaboratořLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály