Největší konkurenti spolupracují? Elon Musk promluvil k manažerům Volkswagenu

Minulý týden se setkalo nejvyšší vedení koncernu Volkswagen Group. Dvě stovky manažerů hodně mluvily o elektromobilech, generální ředitel Herbert Diess za hlavního konkurenta označil americkou Teslu.

…a pak dostal slovo šéf Tesly, Elon Musk.

Několik detailů z neveřejného setkání přinesl německý Handelsblatt a Diess se pochlubil i na Twitteru, obsáhleji také na linkeinu, kde mimo jiné slíbil návštěvu dokončované Tesla Gigafactory.

Elon se připojil prostřednictvím videohovoru, s Diessem mluvil o vizích, principech řízení, dodavatelských vztazích a dostalo se i na v poslední době tolik populární téma nedostatkových čipů. Jak je možné, že Tesla roste, když ostatní automobilky nemají z čeho vyrábět? Musk také označil Volkswagen za ikonu a řekl, že jezdil několika auty z produkce koncernu.

Kontroverze jen na první pohled

Na první pohled kontroverzní přizvání hlavního konkurenta do debaty nad budoucností VW vlastně dává smysl – Diess se snaží o revoluci, kompletní změnu myšlení lidí v koncernu, chce, aby jeho automobilka úspěšně překonala přechod k elektromobilitě, který může být pro řadu automobilek fatální. Takže proč se nezeptat přímo člověka, který v elektromobilech udává směr?

Klepněte pro větší obrázek
Diess Muskovu práci evidentně obdivuje. Oba muži se setkali už letos v únoru, Musk se tehdy dokonce svezl elektromobilem Volkswagen ID.3. (obr.: @Herbert_Diess)

Ze strany Elona Muska není podobná otevřenost žádnou novinkou. Už v roce 2014 dala Tesla své patenty k dispozici celému světu – cílem tehdy bylo podpořit myšlenku elektromobilu jako takového.

Diskuze (7) Další článek: To není houba s držadlem, ale bezdrátový reproduktor Ikea s lampičkou a funkcí Spotify Tap

Témata článku: Tesla Motors, Elon Musk, Twitter, Tesla, Elektromobilita, Volkswagen, Volkswagen Group, Herbert Diess, Elektromobil, Herbert, Konkurent, Tesla Gigafactory, Koncern, Automobilka, Největší konkurentNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Korpusový vyhledávač Kontext Alpha je tajná zbraň každého milovníka češtiny

Korpusový vyhledávač Kontext Alpha je tajná zbraň každého milovníka češtiny

** Český národní korpus analyzuje tisíce textů ze všech oblastí života ** Vyhledávač Kontext v něm umí dokonale vyhledávat ** Je to skvělý nástroj pro milovníky češtiny a zbraň grammar nazis

Jakub Čížek
ČeskoVyhledávače
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Mobilní protivzdušný systém Skynex z Německa během testu vyřídil osm malých dronů

Mobilní protivzdušný systém Skynex z Německa během testu vyřídil osm malých dronů

** Německá společnost Rheinmetall nedávno představila nový pozoruhodný systém protivzdušné obrany Skynex ** Ten může být vybaven senzory, zbraněmi, taktickým radarem i dalšími prvky ** Během testu si hravě poradil s hejnem osmi malých dronů

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony