Největší konkurenti spolupracují? Elon Musk promluvil k manažerům Volkswagenu

Minulý týden se setkalo nejvyšší vedení koncernu Volkswagen Group. Dvě stovky manažerů hodně mluvily o elektromobilech, generální ředitel Herbert Diess za hlavního konkurenta označil americkou Teslu.

…a pak dostal slovo šéf Tesly, Elon Musk.

Několik detailů z neveřejného setkání přinesl německý Handelsblatt a Diess se pochlubil i na Twitteru, obsáhleji také na linkeinu, kde mimo jiné slíbil návštěvu dokončované Tesla Gigafactory.

Elon se připojil prostřednictvím videohovoru, s Diessem mluvil o vizích, principech řízení, dodavatelských vztazích a dostalo se i na v poslední době tolik populární téma nedostatkových čipů. Jak je možné, že Tesla roste, když ostatní automobilky nemají z čeho vyrábět? Musk také označil Volkswagen za ikonu a řekl, že jezdil několika auty z produkce koncernu.

Kontroverze jen na první pohled

Na první pohled kontroverzní přizvání hlavního konkurenta do debaty nad budoucností VW vlastně dává smysl – Diess se snaží o revoluci, kompletní změnu myšlení lidí v koncernu, chce, aby jeho automobilka úspěšně překonala přechod k elektromobilitě, který může být pro řadu automobilek fatální. Takže proč se nezeptat přímo člověka, který v elektromobilech udává směr?

Klepněte pro větší obrázek
Diess Muskovu práci evidentně obdivuje. Oba muži se setkali už letos v únoru, Musk se tehdy dokonce svezl elektromobilem Volkswagen ID.3. (obr.: @Herbert_Diess)

Ze strany Elona Muska není podobná otevřenost žádnou novinkou. Už v roce 2014 dala Tesla své patenty k dispozici celému světu – cílem tehdy bylo podpořit myšlenku elektromobilu jako takového.

Diskuze (7) Další článek: To není houba s držadlem, ale bezdrátový reproduktor Ikea s lampičkou a funkcí Spotify Tap

Témata článku: Tesla, Elon Musk, Twitter, Tesla Motors, Elektromobilita, Volkswagen, Volkswagen Group, Koncern, Herbert, Automobilka, Tesla Gigafactory, Herbert Diess, Konkurent, Elektromobil, Největší konkurentKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě