Největší konkurenti spolupracují? Elon Musk promluvil k manažerům Volkswagenu

Minulý týden se setkalo nejvyšší vedení koncernu Volkswagen Group. Dvě stovky manažerů hodně mluvily o elektromobilech, generální ředitel Herbert Diess za hlavního konkurenta označil americkou Teslu.

…a pak dostal slovo šéf Tesly, Elon Musk.

Několik detailů z neveřejného setkání přinesl německý Handelsblatt a Diess se pochlubil i na Twitteru, obsáhleji také na linkeinu, kde mimo jiné slíbil návštěvu dokončované Tesla Gigafactory.

Elon se připojil prostřednictvím videohovoru, s Diessem mluvil o vizích, principech řízení, dodavatelských vztazích a dostalo se i na v poslední době tolik populární téma nedostatkových čipů. Jak je možné, že Tesla roste, když ostatní automobilky nemají z čeho vyrábět? Musk také označil Volkswagen za ikonu a řekl, že jezdil několika auty z produkce koncernu.

Kontroverze jen na první pohled

Na první pohled kontroverzní přizvání hlavního konkurenta do debaty nad budoucností VW vlastně dává smysl – Diess se snaží o revoluci, kompletní změnu myšlení lidí v koncernu, chce, aby jeho automobilka úspěšně překonala přechod k elektromobilitě, který může být pro řadu automobilek fatální. Takže proč se nezeptat přímo člověka, který v elektromobilech udává směr?

Klepněte pro větší obrázek
Diess Muskovu práci evidentně obdivuje. Oba muži se setkali už letos v únoru, Musk se tehdy dokonce svezl elektromobilem Volkswagen ID.3. (obr.: @Herbert_Diess)

Ze strany Elona Muska není podobná otevřenost žádnou novinkou. Už v roce 2014 dala Tesla své patenty k dispozici celému světu – cílem tehdy bylo podpořit myšlenku elektromobilu jako takového.

Diskuze (7) Další článek: To není houba s držadlem, ale bezdrátový reproduktor Ikea s lampičkou a funkcí Spotify Tap

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,