Největší továrna na „zelený“ vodík bude vyrábět i raketové palivo pro SpaceX

V roce 2026 by v Texasu měla být zprovozněna dosud největší továrna na „zelený“ vodík zvaná Hydrogen City. Informoval o tom Recharge.

Americký startup Green Hydrogen International (GHI), který za tímto ambiciózním projektem stojí, již oznámil, že mj. bude vyrábět čisté raketové palivo pro Muskovu SpaceX.

Následující obrázek převzatý z webových stránek GHI ukazuje proces přeměny obnovitelné energie z větrných a solárních farem na čpavek a výše zmíněné raketové palivo:

Klepněte pro větší obrázek

„Vidíme, jak se Hydrogen City stává jedním z největších výrobních center H2 na světě a dodává mnoha různým zákazníkům 100% čisté palivo H2,“ konstatoval zakladatel dotyčného startupu Brian Maxwell.

Klíčem ke zvýšení produkce jsou podle GHI speciální podzemní kupole poskytující velkou kapacitou pro skladování soli.

Pokud bude továrna zisková, mohlo by to podle některých zahraničních médií inspirovat alespoň některé texaské ropné magnáty k tomu, aby přehodnotili svou obchodní strategii.

Diskuze (14) Další článek: Google upekl druhý největší obchod ve své historii. Pomůže mu lépe zabezpečit služby

Témata článku: SpaceX, Startupy, Obnovitelné zdroje, Solární energie, Vodík, Větrná energie, Elon Musk, Továrna, VOD, E-Transit, GHI, Želé, Texas, Rak, Palivo, Projekt, Recharge, Pro, Obrázek