Neuralink má potíže. Musk podle bývalých zaměstnanců podporuje toxickou a intenzivní pracovní kulturu

Neuralink, který pracuje na vývoji komunikačního rozhraní mezi mozkem a strojem, má potíže. Elon Musk sice opakovaně tvrdil, že testy na lidech budou moct začít již v průběhu letošního roku, nicméně řada odborníků si tím zdaleka není tak jistá.

Šest bývalých zaměstnanců nyní vypovědělo, že jmenovaná společnost je pod intenzivním tlakem, aby splnila neuvěřitelně ambiciózní cíle. To vedlo již k celé řadě personálních změn.

„Byla zde nespokojenost s tempem pokroku, i když jsme se pohybovali bezprecedentními rychlostmi,“ řekl jeden z nich magazínu Fortune. „Přesto Elon nebyl spokojený.“

Musk údajně podporoval toxickou a intenzivní pracovní kulturu a trval na dodržování zcela nerealistických harmonogramů. „Všichni v celém tom impériu jsou poháněni strachem,“ uvedl další bývalý zaměstnanec.

Neuralink již opustila i velké část zakládajícího vedoucího týmu. Například Max Hodak svůj odchod oznámil v květnu 2021, přičemž o důvodech, které ho k tomuto rozhodnutí vedly, nechtěl příliš hovořit. Existují však určité náznaky, že dlouhodobě nevycházel právě s Muskem a nakonec jím byl vypuzen.

Diskuze (46) Další článek: Google: „Má vaše firma MS Office a Exchange? Nevadí, pojďte k nám a zadarmo“

Témata článku: Počítače, Elon Musk, Mozek, Zaměstnanci, Neuralink, Bývalý zaměstnanec, Potíž, Fortun, Květen, Magazín, Kultura, Elon, Max Hodak, Stolní počítače na Heureka.cz