Neuralink začal implantovat své zařízení pro propojení mozku a počítače. Zatím do živých prasat

Elon Musk včera zveřejnil zajímavé novinky o pokrocích, jichž dosáhla jím spoluzaložená společnost Neuralink. Během live eventu hovořil především o zařízení zvaném Link, což je prototypová verze hardwaru, který by měl být chirurgicky implantován uživatelům.

Link má podobu elektronické jednotky o velikosti mince. Ta nahrazuje malý kousek lebky a podle Muska ji lze použít k zapisování informací do mozku i jejich následnému čtení.

„V mnoha ohledech je to něco jako Fitbit v lebce s malými dráty,“ konstatoval slavný vizionář. „Právě teď bych mohl mít Neuralink… a ty bys to nevěděl.“

Link byl již implantován do několika živých prasat. Na jevišti Musk předvedl dvě z nich: jedno, které v sobě dotyčné zařízení prý má už několik měsíců, a druhé, které ho rovněž mělo, ale později z jeho hlavy bylo vyjmuto.

„Pokud máte Neuralink a pak se rozhodnete, že už jej nechcete, nebo získáte upgrade, měli byste být schopni jej odstranit,“ komentoval to šéf SpaceX a Tesly.

„Naším cílem je vyřešit důležité problémy s mozkem a páteří prostřednictvím bezproblémově implantovatelného zařízení,“ vysvětlil později. Neuralink by měl být rovněž schopen pomoct lidem trpícím např. ztrátou sluchu či zraku.

Další zajímavé informace o  Neuralinku připravujeme.

Diskuze (18) Další článek: Poláci chtějí při testování na COVID-19 míchat vzorky více pacientů. Když zvolí správný poměr, ušetří peníze a čas

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,