Nositelná robotická paže zvládne rozbíjet sádrokartonové stěny nebo sklízet ovoce

Foto:  Createk Engineering Lab/ Université de Sherbrooke
Nositelná robotická paže zvládne rozbíjet sádrokartonové stěny nebo sklízet ovoce | Foto:  Createk Engineering Lab/ Université de Sherbrooke

Odborníci z Université de Sherbrooke v Kanadě vytvořili speciální robotickou paži, která mj. dokáže rozbít sádrokartonovou stěnu. Informoval o tom server IEEE Spectrum.

Na níže uvedeném videu můžete vidět paži v akci. Jeden uživatel si ji připne k pasu, zatímco druhý ji pomocí její miniaturizované verze dálkově ovládá:

Zařízení – které prý váží přibližně stejně jako skutečná lidská paže – může manipulovat s elektrickým nářadím, malovat zdi... nebo třeba sklízet ovoce a zeleninu.

Vedoucí badatelka Catherine Véronneau nicméně v rozhovoru pro výše zmíněné IEEE Spectrum prozradila, že svůj výtvor hodlají využívat také k zábavným účelům.

Tým například plánuje, že udělá remake následující reklamy, která se v roce 2012 objevila na serveru YouTube. Jejím hlavním aktérem je muž, jenž tančí, zatímco podobná robotická paže udržuje jeho sklenici s pivem ve stabilním stavu:

Diskuze (7) Další článek: Reklamština ve světě foťáků. Palec není palec a pixel není pixel

Témata článku: Technologie, YouTube, Výzkum, Roboti, Nositelnosti, Kanada, Robotická paže, Stěna, Paže, Server, Ovoce, ZeleníLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

Jeden z nejpodivnějších objektů ve Sluneční soustavě odpálil další explozi

** Kometa 29P/Schwassmann–Wachmann je pozoruhodná tím, že víceméně pravidelně vybuchuje ** A letos se vyloženě předvádí ** V srpnu odpálila pořádnou erupci, v září doslova supererupci a 24. října následovala další velice silná exploze

Stanislav Mihulka
AstronomieKomety