Nositelná robotická paže zvládne rozbíjet sádrokartonové stěny nebo sklízet ovoce

Odborníci z Université de Sherbrooke v Kanadě vytvořili speciální robotickou paži, která mj. dokáže rozbít sádrokartonovou stěnu. Informoval o tom server IEEE Spectrum.

Na níže uvedeném videu můžete vidět paži v akci. Jeden uživatel si ji připne k pasu, zatímco druhý ji pomocí její miniaturizované verze dálkově ovládá:

Zařízení – které prý váží přibližně stejně jako skutečná lidská paže – může manipulovat s elektrickým nářadím, malovat zdi... nebo třeba sklízet ovoce a zeleninu.

Vedoucí badatelka Catherine Véronneau nicméně v rozhovoru pro výše zmíněné IEEE Spectrum prozradila, že svůj výtvor hodlají využívat také k zábavným účelům.

Tým například plánuje, že udělá remake následující reklamy, která se v roce 2012 objevila na serveru YouTube. Jejím hlavním aktérem je muž, jenž tančí, zatímco podobná robotická paže udržuje jeho sklenici s pivem ve stabilním stavu:

Diskuze (7) Další článek: Reklamština ve světě foťáků. Palec není palec a pixel není pixel

Témata článku: Technologie, YouTube, Výzkum, Roboti, Nositelnosti, Kanada, Paže, Stěna, Zelení, Robotická paže, Ovoce, Automaton, ServerNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Superodolný tank má na zádech displej z hodinek a baterii, ze které se rázem stane powerbanka

Superodolný tank má na zádech displej z hodinek a baterii, ze které se rázem stane powerbanka

** Výrobci odolných telefonů se stále snaží přijít s něčím novým ** Tentokrát více mysleli na výkon telefonu i na jeho nabíjení ** Druhý displej na zádech se pomalu stává standardem...

Martin Chroust
OukitelDruhý displejZvýšená odolnost
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně