Technologie | Tesla Motors | Autonomní vůz

Nová aktualizace posune Tesly na vyšší úroveň autonomie: Autopilot už bude zcela sám předjíždět na dálnici

Autopilot v elektromobilech Tesla doposud umožňoval, že pokud jste chtěli změnit jízdní pruh, museli jste k tomu dát i fyzický příkaz. Systém poté už automaticky vyčkal na vhodnou chvíli a přejel do příslušného pruhu. Tesla ale v poslední aktualizace pro všechny vozy představila novinku, která celý proces posouvá na další úroveň autonomie.

Zatímco Autopilot sám udržuje rychlost a vzdálenost od vozidla, dokáže se nově i sám pohybovat mezi pruhy. Sám se tedy rozhoduje, zda je vhodné přejet do jiného pruhu a operaci bezpečně provést. Dle Tesly bylo pomocí předchozího „manuálního“ systému provedeno 9 milionů změn jízdního pruhu, které museli vyvolat řidiči. Nyní tato nutnost odpadá.

Řidič si může v nastavení zvolit základní grafickou notifikaci na displeji, že se Tesla chystá změnit jízdní pruh, nebo dodatečně zapnout i zvukovou signalizaci. Pokud jde o Tesly vyrobené v srpnu 2017 či novější, lze zvolit i upozornění přes vibrace ve volantu. Celý proces lze zastavit několika způsoby - ať už zrušením v rámci grafické notifikace, blinkrem, tak i zatočením volantu.

Tesla už si nový systém otestovala u řidičů, kteří se přihlásili do Early Access programu, přičemž řidiči už takto najeli přes 800 tisíc kilometrů. Dostupnost se zatím týká pouze USA, v dalších zemí se řidiči Tesly dočkají až později dle schvalování danými úřady.

Diskuze (28) Další článek: Google ruší možnost pro umělce nahrávat hudbu do Play Music přímo. Chystá se na YouTube Music

Témata článku: Technologie, USA, Tesla Motors, Aktualizace, Autonomní vůz, Autopilot, Autonomie, Tisíc kilometrů, Nová aktualizace, Tesla, Řidič, Vysoká úroveň, Pruh, Notifikace, Jízdní pruh


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 118