Čínské zařízení dokáže pomocí výbušniny zničit nepřátelský satelit

Tým čínských vědců vytvořil zařízení, které pomocí výbušniny dokáže zničit satelit. Informoval o tom deník South China Morning Post.

Zjednodušeně řečeno jde o jakousi bombu, která díky uzamykacímu mechanismu poháněnému elektromotorem může nějakou dobu spočívat v de Lavalově trysce. V případě potřeby jí lze od cíle opět oddělit.

Nejzajímavější ovšem je, že exploze poškodí pouze vnitřek družice. A protože lze kontrolovat, kdy k ní dojde, mohla by být lehce zaměněna např. za nějakou poruchu motoru.

Další závody ve zbrojení

I když není jasné, jak přesně se toto zařízení do trysky dostane, jde o metodu, která nevyžaduje použití snadno detekovatelných laserů či raket. V budoucnu by tak na oběžné dráze mohlo docházet k různým sabotážním akcím.

Není žádným tajemstvím, že Čína v současnosti značně rozšiřuje svůj arzenál kosmických zbraní. Netřeba asi dodávat, že USA se snaží o totéž… a pozadu nechce zůstat ani Rusko.

Hlavní prioritou přitom je, aby v důsledku likvidace nepřátelského objektu nevznikly žádné trosky, které představují riziko pro drahou vesmírnou techniku i astronauty.

Titulní ilustrační foto: nara.getarchive.net

Diskuze (4) Další článek: TSMC vylepšuje 4nm výrobu. Nový proces N4P slibuje hustší, rychlejší i úspornější čipy

Témata článku: Vesmír, Vojenství, USA, Čína, Zbraně, Rusko, Satelit, Cin, Sabotáž, Satelitní komplety na Heureka.cz



Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Recenze hry Gungrave G.O.R.E. Jedním slovem mlátička. Aneb když hra nemá co více nabídnout

Old school akční rubačka, která je i přes to, že se občas snaží, intelektuálně prázdná až hanba.

Michal Drmla
Gungrave G.O.R.E.RecenzePC