Nová sonda NASA ponese „časovou kapsli“ pro potomky moderních lidí

NASA se pomalu připravuje na vypuštění sondy Lucy, která bude mít za úkol studovat tzv. trojány – tedy planetky obíhající po stejné oběžné dráze jako Jupiter. Nyní server Gizmodo upozornil na to, že na její palubě se bude nacházet i jakási časové kapsle pro potomky moderních lidí.

Samozřejmě nelze vyloučit ani možnost, že Lucy jednoho dne objeví nějaká cizí civilizace. Vzkazy určené pro hypotetické mimozemšťany však již nesou sondy Pioneer a Voyager.

Co se týče obsahu této kapsle, jedná se především o citáty úspěšných hudebníků, bojovníků za lidská práva, nositelů Nobelovy ceny a dalších významných osobností.

Na desce ale bude také vyobrazení Sluneční soustavy aktuální k předpokládanému datu startu, tzn. k 16. říjnu letošního roku. Díky tomu všichni budoucí astro-archeologové dokážou přesně určit, kde jsme se v době vyslání sondy nacházeli.

Pro úplnost dodejme, že výše zmíněné trojány by podle vědců NASA mohly ukrývat tajemství o nejranějších dnech Sluneční soustavy. Jejich výzkum tak nepochybně bude velice vzrušující.

Váš názor Další článek: Twitter ukončuje Fleets, jeho obdobu Příběhů. Nikdo je nepoužíval

Témata článku: Budoucnost, Vesmír, Výzkum, NASA, Čas, Sluneční soustava, Jupiter, Lidé, Potomek, Sonda, Planetka, Pro, Lucy, Časová kapsle, Nobelova cena, Kapsle, Gizmodo, Moderní člověk