Nová supersilná laserová zbraň by měla být schopná střílet „podobně rychle jako kulomet“

United States Army pracuje na nové laserové zbrani. Ta dostala název Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms a s nadsázkou by měla být schopná střílet rychle jako kulomet.

New Scientist tvrdí, že  Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms bude zhruba milionkrát silnější než jakákoliv jiná existující laserová zbraň.

Podobná zařízení, která americká armáda vyvinula v minulosti, byla navržena tak, aby propalovala otvory do kovu. To jim umožňuje zneškodnit vozidla nebo drony – ovšem jen na relativně krátkou vzdálenost.

„Není to sci-fi!“

Tato novinka však prý bude dostatečně výkonná na to, aby se kov spíše odpařil, než roztavil. Jednotlivé pulsy jsou tvarovány tak, aby byly schopny automatického zaostřování, díky čemuž zbraň dokáže zasáhnout mnohem vzdálenější cíle.

Kromě toho by Tactical Ultrashort Pulsed Laser for Army Platforms rovněž mohla vyvolat efekt elektromagnetického pulsu (EMP) a narušit tak funkčnost blízké elektroniky.

Podle Derrycka Reida, inženýra z Heriot-Watt University, jsou všechny tyto věci možné a proveditelné – a to pouze za použití technologií, kterými disponujeme již nyní. „Není to sci-fi,“ konstatoval Reid.

Titulní ilustrační foto: Presidential Press and Information Office, CC BY-SA 4.0

Diskuze (12) Další článek: ELONOVINKY: Falcon Heavy je nejsilnější současná raketa. Loni jsme ji neviděli, ale v červenci se chystá na novou misi

Témata článku: Technologie, Vojenství, USA, Armáda, Zbraně, Laser, Drony, Kulomet, New Scientist, KovyDOOM Eternal: The Ancient Gods DLC láká teaserem na druhou kapitolu

DOOM Eternal: The Ancient Gods DLC láká teaserem na druhou kapitolu

DOOM se vrací a již brzy se do jeho světa budete moci vrátit i vy.

Michal Maliarov
Doom EternalVideo
Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie