Nová technologie v Indii pomáhá hledat ztracené děti

Názory k článku

dolph1888  |  04. 05. 2018 08:49  |  Microsoft Windows 10 Firefox 59.0

Pokud obě sady fotek byly pořízeny policií a pro tyto účely pak souhlasím. Co však špatné je, když se někdo ohání naprostým sledováním lidí (mobil, kamery všude), v zájmu jakéhosi pochybného bezpečí. Nikdy žádná kamera nikoho nezachránila, člověk je ubodán mnohem dříve, stejně tak neustálé sledování a kontrola vlastních dětí, povede pouze k vystresované generaci, která nezažila svobodu na rodičích, vlastní soukromí, které potřebuje každý člověk. Společnost má vytvořit takové podmínky, aby nic z toho nebylo třeba. Ne dokonalou společnost (nikdy nebude existovat), ale takovou, kde k sobě lidé nebudou lhostejní. Toho se dříve dosahovalo tím, že byly hranice, a tedy známo kdo se na daném území pohybuje, důležitá je také dnes tolik zatracovaná homogenita společnosti.
> Ztráta soukromí, naprostá kontrola - sledování a ztráta práva na vlastní názor = TOTALITA, nikoliv demokracie či svobodná společnost.
> Indie je navíc specifický příklad, kde je obchod s lidmi sice nelegální, ale naprosto běžný. Nejen s dětmi, ale v rámci prostituce či obchodu s orgány.
_
Poznámka: Zeptal bych se jinak, třeba v rámci naší země, je po zavedení všech elektronických sledovacích systémů, opravdu o tolik trestných činů méně, mají opravdu tak zázračný účinek = za tu cenu?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor