Nová zpráva pro mimozemšťany zahrnuje i podrobné informace o lidské DNA

Vědec NASA Jonathan Jiang a jeho kolegové z Jet Propulsion Laboratory vytvořili novou zprávu určenou pro vyspělé cizí civilizace. Informoval o tom Scientific American.

Tzv. Beacon in the Galaxy (BITG) mj. zahrnuje roztomilou grafiku dvou lidských bytostí, lekci anatomie, podrobnosti o naší DNA či třeba pozemskou periodickou tabulku prvků.

„Byla vyvinuta aktualizovaná binárně kódovaná zpráva pro vyslání mimozemským inteligencím v galaxii Mléčná dráha,“ uvádí tým ve své dosud nerecenzované studii.

Přátelé nebo invazní horda?

„Navrhované sdělení zahrnuje základní matematické a fyzikální koncepty pro vytvoření univerzálního komunikačního prostředku,“ dodává.

V BITG samozřejmě nechybí ani výzva k odpovědi. Podle řady lidí by pro nás ovšem bylo lepší, kdybychom se jí nikdy nedočkali.

„Nežiju ve strachu z invazní hordy, ale jiní ano,“ komentovala to expertka na mezihvězdná poselství Sheri Wells-Jensen z Bowling Green State University. „A to, že jejich strach nesdílím, neznamená, že jejich obavy jsou irelevantní.“

Titulní ilustrační foto: MjolnirPants, CC BY-SA 4.0

Diskuze (17) Další článek: Grafické karty Intel Arc jsou tady. Do souboje s Nvidií a AMD se nejprve pustí na noteboocích

Témata článku: Vesmír, NASA, Komunikace, Mimozemský život, DNA, BITG, Nová zpráva, Mimozemšťané, Lidská DNA, Informace, Scientific American, Mléčná dráha, Pro