Nové autonomní drony budou létat do oblastí, kde byly zaznamenány výstřely

Policie v Izraeli brzy může disponovat autonomními drony, které budou létat do oblastí, v nichž byly zaznamenány výstřely. Plyne to z tiskové zprávy americké společnosti ShotSpotter.

Shot Spotter již delší dobu pracuje na kontroverzním produktu, který využívá akustické senzory k detekci výstřelů ze zbraní a varuje policii. Nyní se spojila s firmou Airobotics, aby vytvořila výše zmíněné drony.

„Airobotics věří, že integrace se ShotSpotter, lídrem v detekci výstřelů, poskytne lepší technologické řešení pro vypořádání se s kriminalitou spojenou se střelbou v Izraeli,“ uvedl CEO Arobotics Meir Kliner.

Má to svoje mouchy...

„Toto partnerství je dalším krokem ve strategii společnosti rozšířit rozsah svých aktivit poskytováním řešení pro reakci na mimořádné události, bezpečnost a létání v městských zónách,“ dodal.

Tento koncept má však řadu kritiků. Ti poukazují na to, že systém nabízený ShotSpotterem využívá např. policie v Denveru, nicméně neprokázalo se, že by díky tomu skutečně došlo k poklesu násilí pacháného střelnými zbraněmi.

Nová čísla ukazují, že výstrahy ShotSpotter v Denveru vzrostly v roce 2021 téměř o 25 % ve srovnání s loňským rokem, ale počet zatčení se zvýšil pouze o 2 %. Podobná je situace i v jiných městech, kde byla dotyčná technologie nasazena.

Diskuze (14) Další článek: Nejlepší herní monitory a TV dostanou nálepku HDR10+ Gaming. První modely chystá Samsung

Témata článku: , , , , , , , ,