Spojenec Tesly tvrdí, že jeho elektromobil na jedno dobití ujede přes 800 kilometrů. Jak to bude s rychlostí nabíjení?

Aktualizace 20.8.

Lucid Motors zveřejnil prohlášení, podle kterého se jeho elektromobil Air bude nabíjet rekordní rychlostí. Za minutu by měl své akumulátory dobít o energii potřebnou pro ujetí až 20 mil, tedy cca 32 kilometrů.

To znamená, že dvacetiminutové dobíjení by bylo dostačující pro uražení zhruba 482 kilometrů.

Z dostupných informací plyne, že připravovaná nabíječka Lucid Motors by měla o 50 kW „trumfnout“ nabíjecí stanice Tesla Supercharger V3, které jsou schopny dodávat maximální výkon až 250 kW.

Tato technologie prý bude „plně interoperabilní s veřejnou nabíjecí infrastrukturou“ včetně 350kW rychlonabíječek, které jsou v USA v současné době budovány.


Kalifornský startup Lucid Motors tvrdí, že jeho připravovaný elektrický sedan Air na jedno dobití ujede 517 mil, tedy 832 kilometrů. V takovém případě sesadí z trůnu současného krále – Teslu Model S Long Range s dojezdem až cca 646 kilometrů.

Podle dostupných informací by produkční verze Airu měla být oficiálně oznámena v září. Zahájení prvních dodávek je pak naplánováno na počátek příštího roku.

CEO Lucid Motors Peter Rawlinson nicméně s oblibou tvrdí, že se považuje za spojence Tesly a nikoliv za jejího přímého konkurenta.

„Svět je dostatečně velký na to, abychom mohli prosperovat a vzkvétat vedle sebe,“ prohlásil v červnovém rozhovoru pro server Ars Technica. „Prosím, neoznačujte nás za zabijáka Tesly.“

V souvislosti s výše zmíněným dojezdem dal pak Rawlinson jasně najevo, že je na dosavadní úspěchy své společnosti hrdý. „Tak výjimečná efektivita, dosažená pomocí vlastní technologie, je nesporně měřítkem skutečné EV technologické společnosti,“ uvedl mimo jiné.

Diskuze (171) Další článek: Oculus VR bude ve virtuální realitě vyžadovat přihlašování pomocí Facebooku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,