Spojenec Tesly tvrdí, že jeho elektromobil na jedno dobití ujede přes 800 kilometrů. Jak to bude s rychlostí nabíjení?

Aktualizace 20.8.

Lucid Motors zveřejnil prohlášení, podle kterého se jeho elektromobil Air bude nabíjet rekordní rychlostí. Za minutu by měl své akumulátory dobít o energii potřebnou pro ujetí až 20 mil, tedy cca 32 kilometrů.

To znamená, že dvacetiminutové dobíjení by bylo dostačující pro uražení zhruba 482 kilometrů.

Z dostupných informací plyne, že připravovaná nabíječka Lucid Motors by měla o 50 kW „trumfnout“ nabíjecí stanice Tesla Supercharger V3, které jsou schopny dodávat maximální výkon až 250 kW.

Tato technologie prý bude „plně interoperabilní s veřejnou nabíjecí infrastrukturou“ včetně 350kW rychlonabíječek, které jsou v USA v současné době budovány.


Kalifornský startup Lucid Motors tvrdí, že jeho připravovaný elektrický sedan Air na jedno dobití ujede 517 mil, tedy 832 kilometrů. V takovém případě sesadí z trůnu současného krále – Teslu Model S Long Range s dojezdem až cca 646 kilometrů.

Podle dostupných informací by produkční verze Airu měla být oficiálně oznámena v září. Zahájení prvních dodávek je pak naplánováno na počátek příštího roku.

CEO Lucid Motors Peter Rawlinson nicméně s oblibou tvrdí, že se považuje za spojence Tesly a nikoliv za jejího přímého konkurenta.

„Svět je dostatečně velký na to, abychom mohli prosperovat a vzkvétat vedle sebe,“ prohlásil v červnovém rozhovoru pro server Ars Technica. „Prosím, neoznačujte nás za zabijáka Tesly.“

V souvislosti s výše zmíněným dojezdem dal pak Rawlinson jasně najevo, že je na dosavadní úspěchy své společnosti hrdý. „Tak výjimečná efektivita, dosažená pomocí vlastní technologie, je nesporně měřítkem skutečné EV technologické společnosti,“ uvedl mimo jiné.

Diskuze (171) Další článek: Oculus VR bude ve virtuální realitě vyžadovat přihlašování pomocí Facebooku

Témata článku: Technika, Elektromobily, Doprava, Tesla Motors, Lucid Motors, SuperCharge, Spojenec, Ars Technica, S Long Range, Kilometr, Tesla, Elektromobil, Peter Rawlinson, TES, Dojezd, Air, Dobití, Bude, ZahájeníMexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

Mexické drogové kartely používají drony s malými bombami. Odhození a zásah rovnou nafilmují

** Mexické drogové kartely využívají pozoruhodné nekonvenční zbraňové systémy ** Patří mezi ně rovněž drony v mnoha podobách ** Nedávno zveřejněné video zachycuje útok dronu shazujícího malé bomby

Stanislav Mihulka
MexikoDrogyZbraně
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Icarus zjemňuje podmínky. Permanentní ztráta postavy se hráčům nezamlouvala

Už jste také zařvali na nehostinné planetě bez možnosti pokračovat?

Michal Maliarov
IcarusSurvival
Zlatý řez ve fotografii

Zlatý řez ve fotografii

Mezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně.

Tomáš Slavíček
Fotoškola
Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

Dead Drops: Nejpomalejší internet na světě je připravený pro planetu po apokalypse

** V roce 2010 se začala rodit síť mrtvých schránek Dead Drops ** Byly jich tisíce, časem se na ně ale zapomnělo ** Vypravili jsme se ke schránce č. 595, která funguje dodnes

Jakub Čížek
ZajímavostiÚložiště