Nový jetpack je tak jednoduchý, že s jeho pomocí může létat téměř každý. Alespoň teoreticky

Foto: Maverick Aviation
Nový jetpack je tak jednoduchý, že s jeho pomocí může létat téměř každý. Alespoň teoreticky | Foto: Maverick Aviation

Britský startup Maverick Aviation údajně vyvinul tak jednoduchý jetpack, že s ním může bezpečně létat téměř každý. Teoreticky vám k tomu stačí jen základní školení.

Dotyčné zařízení podle dostupných informací dokáže dosáhnout rychlosti až cca 50 km/hod a disponuje autopilotním systémem.

„To, co je na tom co děláme jedinečné, je počítačem řízený autopilotní systém, který umožňuje létání bez námahy a snadné, ale precizní ovládání,“ řekl spoluzakladatel výše jmenované firmy Antony Quinn. „Tak jsme změnily jetpacky ze vzrušujících na užitečné.“

Šedivá je teorie, zelený strom praxe...

Quinn rovněž vysvětlil, že jetpack byl navržen speciálně pro potřeby různých technických a stavebních pracovníků – typicky těch, kteří musí často lézt na větrné turbíny.

„Takže najednou budete mít všechny druhy profesionálů, kteří budou schopni pracovat rychle a bezpečně i v tom nejnepřístupnějším prostředí,“ konstatoval.

K využívání podobných jetpacků v reálném světě ovšem stále zbývá ještě poměrně dlouhá cesta. Ostatně i inženýři z Maverick Aviation uvedli, že prozatím svůj výtvor nehodlají testovat s člověkem – a není ani jasné, kdy s tím začnou.

Diskuze (5) Další článek: Čínský hypersonický dron by mohl přepravovat lidi i zboží mezi budoucími marsovskými koloniemi

Témata článku: Technologie, Startupy, Létání, Jetpack, Počítač, Strom, Pomoc, Jmenovaná firma, Start-up, Inženýr, Dostupná informace40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony