Nový jetpack je tak jednoduchý, že s jeho pomocí může létat téměř každý. Alespoň teoreticky

Britský startup Maverick Aviation údajně vyvinul tak jednoduchý jetpack, že s ním může bezpečně létat téměř každý. Teoreticky vám k tomu stačí jen základní školení.

Dotyčné zařízení podle dostupných informací dokáže dosáhnout rychlosti až cca 50 km/hod a disponuje autopilotním systémem.

„To, co je na tom co děláme jedinečné, je počítačem řízený autopilotní systém, který umožňuje létání bez námahy a snadné, ale precizní ovládání,“ řekl spoluzakladatel výše jmenované firmy Antony Quinn. „Tak jsme změnily jetpacky ze vzrušujících na užitečné.“

Šedivá je teorie, zelený strom praxe...

Quinn rovněž vysvětlil, že jetpack byl navržen speciálně pro potřeby různých technických a stavebních pracovníků – typicky těch, kteří musí často lézt na větrné turbíny.

„Takže najednou budete mít všechny druhy profesionálů, kteří budou schopni pracovat rychle a bezpečně i v tom nejnepřístupnějším prostředí,“ konstatoval.

K využívání podobných jetpacků v reálném světě ovšem stále zbývá ještě poměrně dlouhá cesta. Ostatně i inženýři z Maverick Aviation uvedli, že prozatím svůj výtvor nehodlají testovat s člověkem – a není ani jasné, kdy s tím začnou.

Diskuze (5) Další článek: Čínský hypersonický dron by mohl přepravovat lidi i zboží mezi budoucími marsovskými koloniemi

Témata článku: , , , , , , , , , , ,