Nový jetpack je tak jednoduchý, že s jeho pomocí může létat téměř každý. Alespoň teoreticky

Britský startup Maverick Aviation údajně vyvinul tak jednoduchý jetpack, že s ním může bezpečně létat téměř každý. Teoreticky vám k tomu stačí jen základní školení.

Dotyčné zařízení podle dostupných informací dokáže dosáhnout rychlosti až cca 50 km/hod a disponuje autopilotním systémem.

„To, co je na tom co děláme jedinečné, je počítačem řízený autopilotní systém, který umožňuje létání bez námahy a snadné, ale precizní ovládání,“ řekl spoluzakladatel výše jmenované firmy Antony Quinn. „Tak jsme změnily jetpacky ze vzrušujících na užitečné.“

Šedivá je teorie, zelený strom praxe...

Quinn rovněž vysvětlil, že jetpack byl navržen speciálně pro potřeby různých technických a stavebních pracovníků – typicky těch, kteří musí často lézt na větrné turbíny.

„Takže najednou budete mít všechny druhy profesionálů, kteří budou schopni pracovat rychle a bezpečně i v tom nejnepřístupnějším prostředí,“ konstatoval.

K využívání podobných jetpacků v reálném světě ovšem stále zbývá ještě poměrně dlouhá cesta. Ostatně i inženýři z Maverick Aviation uvedli, že prozatím svůj výtvor nehodlají testovat s člověkem – a není ani jasné, kdy s tím začnou.

Diskuze (5) Další článek: Čínský hypersonický dron by mohl přepravovat lidi i zboží mezi budoucími marsovskými koloniemi

Témata článku: Technologie, Startupy, Létání, Jetpack, Inženýr, Pomoc, Dostupná informace, Strom, Počítač, Jmenovaná firma, Start-upNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně