Technologie | Drony

Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem

Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL
Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem | Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL

Odborníci z Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) vyvinuli systém, který vám umožní  řídit dron pomocí pohybů předloktí. A nutno uznat, že výsledek jejich práce je působivý.

Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, vše co pilot dronu potřebuje, je speciální zařízení podobné náramku, které si upevní na ruku. Pak už mu stačí jen zvedat, spouštět… předloktí.

Hlavním cílem tohoto projektu je učinit ovládání dronů co možná nejpřirozenější.

 „Tím, že strojům umožníme interpretovat neverbální příkazy, jako jsou gesta, můžeme napomoci tomu, aby se interakce více podobaly interakcím s jinou osobou,“ uvádějí badatelé.

Výše zmíněné zařízení snímá pohyb prostřednictvím elektrických signálů a dokáže rozlišovat například mezi zatínáním pěsti a otáčením ruky.

Z dostupných informací plyne, že v rámci experimentů se dron nejprve učil číst požadované vstupy. Poté již správně identifikoval a reagoval na 81 % z 1 535 „nestrukturovaných gest“.

Diskuze (4) Další článek: Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Témata článku: Technologie, Výzkum, Drony, Pohyb, Tělo, Nový systém, Gesto, Předloktí, CSAIL, Systém, Interakce, Zařízení


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 91

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13