Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem

Odborníci z Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) vyvinuli systém, který vám umožní  řídit dron pomocí pohybů předloktí. A nutno uznat, že výsledek jejich práce je působivý.

Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, vše co pilot dronu potřebuje, je speciální zařízení podobné náramku, které si upevní na ruku. Pak už mu stačí jen zvedat, spouštět… předloktí.

Hlavním cílem tohoto projektu je učinit ovládání dronů co možná nejpřirozenější.

 „Tím, že strojům umožníme interpretovat neverbální příkazy, jako jsou gesta, můžeme napomoci tomu, aby se interakce více podobaly interakcím s jinou osobou,“ uvádějí badatelé.

Výše zmíněné zařízení snímá pohyb prostřednictvím elektrických signálů a dokáže rozlišovat například mezi zatínáním pěsti a otáčením ruky.

Z dostupných informací plyne, že v rámci experimentů se dron nejprve učil číst požadované vstupy. Poté již správně identifikoval a reagoval na 81 % z 1 535 „nestrukturovaných gest“.

Diskuze (4) Další článek: Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Témata článku: Technologie, Výzkum, Tělo, Drony, Pohyb, Zařízení, Systém, Nový systém, Předloktí, DRO, Interakce, CSAIL, Gesto, Drony na Heureka.czSatelitní komunikaci nabídne i Mediatek. Spojil síly s výrobcem ultraodolných telefonů do terénu

Satelitní komunikaci nabídne i Mediatek. Spojil síly s výrobcem ultraodolných telefonů do terénu

** Mediatek příští rok nabídne svou vlastní satelitní komunikaci ** Má být obousměrná, poslání zprávy potrvá 10 sekund ** První telefon se satelitním příjmem přijde na trh v 1. čtvrtletí 2023

Martin Chroust
SatelitZvýšená odolnostMediaTek
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu