Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem

Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL
Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem | Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL

Odborníci z Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) vyvinuli systém, který vám umožní  řídit dron pomocí pohybů předloktí. A nutno uznat, že výsledek jejich práce je působivý.

Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, vše co pilot dronu potřebuje, je speciální zařízení podobné náramku, které si upevní na ruku. Pak už mu stačí jen zvedat, spouštět… předloktí.

Hlavním cílem tohoto projektu je učinit ovládání dronů co možná nejpřirozenější.

 „Tím, že strojům umožníme interpretovat neverbální příkazy, jako jsou gesta, můžeme napomoci tomu, aby se interakce více podobaly interakcím s jinou osobou,“ uvádějí badatelé.

Výše zmíněné zařízení snímá pohyb prostřednictvím elektrických signálů a dokáže rozlišovat například mezi zatínáním pěsti a otáčením ruky.

Z dostupných informací plyne, že v rámci experimentů se dron nejprve učil číst požadované vstupy. Poté již správně identifikoval a reagoval na 81 % z 1 535 „nestrukturovaných gest“.

Diskuze (4) Další článek: Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Témata článku: Technologie, Výzkum, Drony, Tělo, Pohyb, Gesto, Systém, Nový systém, Předloktí, Zařízení, DRO, Interakce, CSAIL40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Recenze filmu Duna. Kultovní sci-fi, na které určitě běžte do kina, než je zase zavřou

Star Wars pro dospělé, u nichž nás režisér Denis Villeneuve přesvědčuje intenzitou a naléhavostí své autorské vize, jak zprostředkovat románovou mytologii.

Marek Čech
Recenze filmů
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti