Technologie | Drony

Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem

Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL
Nový systém umožní ovládat dron pomocí pohybů předloktí. Může to být přirozenější než joystickem | Foto: Joseph DelPreto/MIT CSAIL

Odborníci z Computer Science and Artificial Intelligence Lab (CSAIL) vyvinuli systém, který vám umožní  řídit dron pomocí pohybů předloktí. A nutno uznat, že výsledek jejich práce je působivý.

Jak můžete vidět na níže uvedeném videu, vše co pilot dronu potřebuje, je speciální zařízení podobné náramku, které si upevní na ruku. Pak už mu stačí jen zvedat, spouštět… předloktí.

Hlavním cílem tohoto projektu je učinit ovládání dronů co možná nejpřirozenější.

 „Tím, že strojům umožníme interpretovat neverbální příkazy, jako jsou gesta, můžeme napomoci tomu, aby se interakce více podobaly interakcím s jinou osobou,“ uvádějí badatelé.

Výše zmíněné zařízení snímá pohyb prostřednictvím elektrických signálů a dokáže rozlišovat například mezi zatínáním pěsti a otáčením ruky.

Z dostupných informací plyne, že v rámci experimentů se dron nejprve učil číst požadované vstupy. Poté již správně identifikoval a reagoval na 81 % z 1 535 „nestrukturovaných gest“.

Diskuze (4) Další článek: Internet od Vodafonu (UPC) měl výpadky. Týkaly se celého Česka i jiných zemí

Témata článku: Technologie, Výzkum, Drony, Tělo, Pohyb, CSAIL, Interakce, Předloktí, Zařízení, Systém, Gesto, DRO, Nový systém


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4