To by me zajimalo, proc by nekdo chtel vyrabet procesor, ktery meni vykon. Logicke je nastavit mu nejvyssi mozny a nechat to tak byt.
Zajímavá logika. Zcela pomíjející fakt, že všechny moderní procesory mění výkon v závislosti na aktuální potřebě/zátěži - aby neplýtvaly energií v době, kdy po nich zrovna nikdo nic nechce :)
Clickbait rulezz 3-[
Terminátor T 1000 jednou? Kdy, termín. Všichni mají plno řečí a skutek utek. Důležité jsou výsledky, kdy to budeme moct požívat? Všichni mluví o průmyslové revoluci a když člověk na něco přijde tak to nejsou schopni zrealizovat. Viz. můj twitter a odkaz https://forums.autodesk.com/t5/inventor-ideas/create-... ... Prohlédněte si video na odkazu. Co z toho že to může přinést úsporu času, došlo to vůbec někomu?
No při takové technologii by rčení "zamrzl mi počítač" mohlo dostat zcela nový rozměr 😀
Jen aby by pak takový zamrznutý počítač postupně nesublimoval do plynné formy. Tzn. tekutý počítač by mohl i při zahřátí zcela změnit skupenství a uniknout ve formě plynu, tj. vypařit se. Eventuálně se asi mohl proměnit i na skupenství zvané plazma? 😉
To že může být tranzistor tekutý, ale o tom silně pochybuji, neznamená že se přiblížili Terminátoru T-1000. Hlavní problém totiž je ten, jak by zajistili aby součásti tranzistoru byly blízko sebe aby ne splynuly s ostatním kovem v jednu kaši. To se dá zajistit jen na atomární úrovni a do té doby, takže ještě asi 500 let si na tp počkáme. Takže v popisovaném případě může jít jenom o tekutý tranzistor v nějakém uzavřeném pouzdru. Ale to zase není taková senzace, aby se o tom muselo psát.Vidím, že 4 chytrolíni nesouhlasí a myslí si, že se tranzistory budou přelevát z jednoto místa na druhé a pořád to budou tranzistory. Ale to nejde. Nebo to vyrobte a přesvědčte mě.
Názor byl 4× upraven, naposled 5. 11. 2017 21:03
Nemusis se bat, "nesplinou" zcela urcite.
A nic jiného tě nenapadlo, takže ukazuješ na chybu? Tak to lituji tvoji "inteligenci".
Ach tie clickbaity.. ohybné tranzistory niesú jediná súčiastka, ktorú by robot potreboval..
No, a co na to rozměry a rychlost? Tak nějak nevěřím tomu, že by převalující se kapka kovu dosahovala rychlosti tranzistoru...
jak byli velké první tranzistory a jak byli rychlé? Jako žárovka? Dnes se jich na stejný objem vejdou miliardy a miliardy. Nechápu že omezení lidé neustále komentují vědecké články a pořád tvrdošíjně mluví že to není možné - uvědomte si že každý stisk klávesy znamená neskutečné množství akcí a v tranzistorech uvnitř PC které trvají v řádu nanosekund. dokážete si vůbec představit jak nesmírně složité to je? Jediný obyčejný stisk klávesy a zobrazení znaku na monitoru? A nejen že to lze v lokálním měřítku ale vy to v řádu milisekund odešlete kolem celého světa. A přesto pochybujete o něčem co je teprve ve vývoji
To sou zase bláboly o potenciálu.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.