„Nultá“ světová válka nejspíš není jen mýtus. Jedna z jejích bitev vzplála na severu Německa

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 23

Názory k článku

25. 10. 2019 15:41

Podle nadpisu jsem čekal spíš něco v devatenáctém století. Tam by se našlo několik konfliktů, které se daly brát jako světová válka. Když jsem pak četl, že má jít o prehystorii, čekal jsem nějaké mohenžodáro nebo podobné legendární bojiště, kde byly údajně použité i jaderné zbraně.
Než jsem se dočetl k rozuzlení, nechápal jsem, k čemu mohou být bojovníkovi dláta a šídla (bojovat se s tím asi dá, ale je to krajně nepraktické, kyj by byl lepší), rozměňování bankovek mě opravdu pobavilo, ještě že už dávno někoho napadlo ty kovové ingoty rozměnit na kalibrované kousky (pominu-li, že platíme prakticky bezceným kovem, v čechách železem, jinde mají i jiné ale stejně bezcené kovy), a bez takových pomůcek se při nakupování obejdeme.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 10. 2019 20:02

Těla jen mladých mužů? Tak to je určitě zabily superženy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
24. 10. 2019 16:09

no tak urcite. to je zase blbost

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 10. 2019 13:27

Války nejsou pěkná období, umírá mnoho lidí, na druhou stranu jde kromě boje vše stranou a ze strachu o život se zrychluje vědecký a technologický vývoj. Nejprve nové vynálezy pomáhají vojákům, později v míru. Boj jako takový je nedílnou součástí života každého společenství, člověk je tím čím je jen díky soustavnému boji o přežití, o nadvládu, sám život je od narození člověka (každé živé bytosti) boj. Tělo bojuje každý okamžik s viry, bakteriemi, provádí automatické opravy sama sebe. Po válce se k sobě lidé chovají jinak, lépe, ohleduplněji, a především si nově nastoleného míru, po prožitých hrůzách váží. Bohužel tato svým způsobem jistá pokora časem opadá, běžné každodenní spory se stávají naléhavějšími, agresivnějšími, znovu se přiblíží čas, kdy diplomacie fatálně selže. V takovém období se dnes nacházíme. Vše je navíc urychleno tím, že agresivní a neústupná ultralevice s klimatickými alarmisty, porušuje rovnováhu světa, chce měnit systémy, zřízení a diktovat své názory ostatním občanům a jelikož ti se nemohou bránit diskuzí (marxista nediskutuje), odevzdávají svou moc do rukou ultrapravice*. Není však třeba se klepat strachy, lidé si poradí s kde čím, prošli si mnohým a stejně jsme tu my, jejich potomci. Ztráty z válek byly dávno smazány, lidí je dnes jako much.
* Já považuji za levičáky obě skupiny rudé/komunisty i hnědé/národní socialisty. Komunista, znárodní – ukradne cizí majetek, vede třídní boj, otevírá gulagy, buduje lepší zítřky, říká lidem, co si mají myslet co potřebují (sám chce víc), likviduje odpůrce i s rodinami, vše pro pracující (které ve skutečnosti ožebračuje), pro mír pod vlajkou internacionály. Nacista, obalamutí velký kapitál, který mu pomůže k moci, získá silové složky a už musí všichni poslouchat, pracovat pro otčinu, vede rasový boj (při kterém krade jak straka), otevírá kopie gulagů – KL, vše pro blaho Evropy, opět ví nejlépe co si mají lidé myslet a chtít, likviduje odpůrce a méněcenné zase s celou rodinou, opět vše pro pracující (strava, bydlení, rekreace), ve skutečnosti chce také mír, ale až vybojuje svůj boj.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (16)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor