USA | UFO

Lidé chtěli vidět mimozemšťany, armáda jim vyhrožovala bombardérem

Aktualizováno 24. 9. 2019:

Americká armáda žehlí incident, k němuž došlo krátce před vypuknutím Storm Area 51. V pátek totiž někdo z Defense Visual Information Distribution Service (DVIDS)  na Twitteru zveřejnil fotografii stealth bombardéru B-2 a připsal k ní, že půjde o poslední věc, kterou účastníci výše zmíněné akce uvidí, pokud se do Oblasti 51 pokusí vtrhnout.

Přestože tento příspěvek byl nepochybně míněn jako vtip, řadu uživatelů rozhodně nepobavil. DVIDS ho proto následně smazal a o den později zveřejnil omluvu.

„Včera v noci zaměstnanec DVIDSHUB publikoval tweet, který nijak nekoresponduje se stanoviskem Ministerstva obrany. Bylo to nepřiměřené a za tuto chybu se omlouváme,“ uvedl.

Připomeňme, že pokud by se někdo o vniknutí do Oblasti 51 skutečně pokusil, armáda by proti němu smrtící sílu teoreticky použít mohla.

Storm Area 51 však naštěstí proběhla víceméně pokojně. Podle NPR byl zatčen pouze jeden člověk – a to nikoliv za pokus o osvobození mimozemšťanů, ale za močení na veřejnosti.


Aktualizováno: Ačkoli se k facebookové události připojily dva miliony lidí, na místě měla největší skupina jen asi 150 účastníků. Obavy americké armády z davových akcí se tedy nenaplnily. 


Tajemná Oblast 51 (Area 51) je neobydlené území v jižní části amerického státu Nevada, na kterém se nachází základna americké armády. S touto základnou jsou spojeny konspirační teorie, že zde americká armáda uchovává mimozemské vesmírné lodě i samotné mimozemšťany, které se jí povedlo chytit. Nyní se k oblasti sjíždí příznivci těchto teorií s tím, že do základny chtějí proniknout. 

Zábava, která se zvrtla

Výzva k „dobití“ Oblasti 51 vznikla už v červenci, a to jako vtip. Vzešla k tomu událost na Facebooku, kde se rozebíraly zábavné teorie o tom, jak by se dala základna napadnout. Jenže akce se poněkud zvrtla a zanedlouho měla přes milion příznivců. Někteří se jen bavili, jiní to ale vzali více vážně. Facebooková událost byla nakonec zrušena, ale i tak zůstalo mnoho lidí, kteří to brali jen jako další motivaci k tomu, aby se k Oblasti 51 v původně stanovený den vydali.

Aktuální obrázky z okolí Oblasti 51:

Akce byla plánovaná na 20. září 2019. A protože povědomí o události zůstávalo silné a dále se šířilo jinými cestami, začaly se teď do městeček v okolí oblasti sjíždět skupiny lidí. Někteří to berou jako zábavnou párty, jiní jako happening, ale stále je i dost takových, kteří se chtějí do Oblasti 51 vydat a pátrat po schovaných mimozemšťanech.

UFO i kulisy pro cestu na Měsíc

Tajemno kolem Oblasti 51 vzniklo v minulosti zejména proto, že zde byly vyvíjené moderní vojenské letouny, včetně „mimozemsky“ působících letounů Lockheed SR-71 Blackbird nebo futuristicky působících špionážních stíhaček Have Blue, které díky své konstrukci zajišťující neviditelnost před radary mohou UFO skutečně připomínat. 

V Oblasti 51 oficiálně sídlí Výzkumné centrum leteckých sil a jedná se pochopitelně o základnu bedlivě střeženou. Už jen kvůli tomu přitahuje konspirační teoretiky. Podle nich jsou v oblasti tajné podzemní prostory, kde se uchovává technika mimozemšťanů, ale i ostatky samotných mimozemských bytostí. Také zde měly být natáčeny scény k přistání na Měsíci.

Americká armáda nyní posílila ostrahu a přidala zábrany na místa, kde je největší riziko průniku do střežené oblasti. Na Twitteru a dalších sociálních sítích už se dá nicméně pozorovat, že se lidé do místa opravdu sjíždí. Zatím se ale o průnik podle všeho nepokusili. Spíše to vypadá, že se většina ze zúčastněných jen dobře baví a vše připomíná nějaký festival příznivců UFO. 

Diskuze (34) Další článek: Yahoo se připomíná, že stále existuje. Má nové logo

Témata článku: Facebook, USA, Mimozemský život, UFO, Teorie, Obležení, Nevada, Základna, Oblast, Bytost, Mimozemšťané, Americká armáda, Příznivci


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 102

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25