USA | UFO

Lidé chtěli vidět mimozemšťany, armáda jim vyhrožovala bombardérem

Aktualizováno 24. 9. 2019:

Americká armáda žehlí incident, k němuž došlo krátce před vypuknutím Storm Area 51. V pátek totiž někdo z Defense Visual Information Distribution Service (DVIDS)  na Twitteru zveřejnil fotografii stealth bombardéru B-2 a připsal k ní, že půjde o poslední věc, kterou účastníci výše zmíněné akce uvidí, pokud se do Oblasti 51 pokusí vtrhnout.

Přestože tento příspěvek byl nepochybně míněn jako vtip, řadu uživatelů rozhodně nepobavil. DVIDS ho proto následně smazal a o den později zveřejnil omluvu.

„Včera v noci zaměstnanec DVIDSHUB publikoval tweet, který nijak nekoresponduje se stanoviskem Ministerstva obrany. Bylo to nepřiměřené a za tuto chybu se omlouváme,“ uvedl.

Připomeňme, že pokud by se někdo o vniknutí do Oblasti 51 skutečně pokusil, armáda by proti němu smrtící sílu teoreticky použít mohla.

Storm Area 51 však naštěstí proběhla víceméně pokojně. Podle NPR byl zatčen pouze jeden člověk – a to nikoliv za pokus o osvobození mimozemšťanů, ale za močení na veřejnosti.


Aktualizováno: Ačkoli se k facebookové události připojily dva miliony lidí, na místě měla největší skupina jen asi 150 účastníků. Obavy americké armády z davových akcí se tedy nenaplnily. 


Tajemná Oblast 51 (Area 51) je neobydlené území v jižní části amerického státu Nevada, na kterém se nachází základna americké armády. S touto základnou jsou spojeny konspirační teorie, že zde americká armáda uchovává mimozemské vesmírné lodě i samotné mimozemšťany, které se jí povedlo chytit. Nyní se k oblasti sjíždí příznivci těchto teorií s tím, že do základny chtějí proniknout. 

Zábava, která se zvrtla

Výzva k „dobití“ Oblasti 51 vznikla už v červenci, a to jako vtip. Vzešla k tomu událost na Facebooku, kde se rozebíraly zábavné teorie o tom, jak by se dala základna napadnout. Jenže akce se poněkud zvrtla a zanedlouho měla přes milion příznivců. Někteří se jen bavili, jiní to ale vzali více vážně. Facebooková událost byla nakonec zrušena, ale i tak zůstalo mnoho lidí, kteří to brali jen jako další motivaci k tomu, aby se k Oblasti 51 v původně stanovený den vydali.

Aktuální obrázky z okolí Oblasti 51:

Akce byla plánovaná na 20. září 2019. A protože povědomí o události zůstávalo silné a dále se šířilo jinými cestami, začaly se teď do městeček v okolí oblasti sjíždět skupiny lidí. Někteří to berou jako zábavnou párty, jiní jako happening, ale stále je i dost takových, kteří se chtějí do Oblasti 51 vydat a pátrat po schovaných mimozemšťanech.

UFO i kulisy pro cestu na Měsíc

Tajemno kolem Oblasti 51 vzniklo v minulosti zejména proto, že zde byly vyvíjené moderní vojenské letouny, včetně „mimozemsky“ působících letounů Lockheed SR-71 Blackbird nebo futuristicky působících špionážních stíhaček Have Blue, které díky své konstrukci zajišťující neviditelnost před radary mohou UFO skutečně připomínat. 

V Oblasti 51 oficiálně sídlí Výzkumné centrum leteckých sil a jedná se pochopitelně o základnu bedlivě střeženou. Už jen kvůli tomu přitahuje konspirační teoretiky. Podle nich jsou v oblasti tajné podzemní prostory, kde se uchovává technika mimozemšťanů, ale i ostatky samotných mimozemských bytostí. Také zde měly být natáčeny scény k přistání na Měsíci.

Americká armáda nyní posílila ostrahu a přidala zábrany na místa, kde je největší riziko průniku do střežené oblasti. Na Twitteru a dalších sociálních sítích už se dá nicméně pozorovat, že se lidé do místa opravdu sjíždí. Zatím se ale o průnik podle všeho nepokusili. Spíše to vypadá, že se většina ze zúčastněných jen dobře baví a vše připomíná nějaký festival příznivců UFO. 

Diskuze (34) Další článek: Yahoo se připomíná, že stále existuje. Má nové logo

Témata článku: Facebook, USA, Mimozemský život, UFO, Bytost, Blackbird, Teorie, Příznivci, Mimozemšťané, Základna, Oblast, Obležení, Nevada, Turn, Aliens, Americká armádaAnatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost