Obyvatele Jacksonville na Floridě vylekala vracející se kosmická loď Dragon 2

Některé obyvatelé Jacksonville na Floridě ve čtvrtek v noci vylekal hlasitý třesk. Jeho příčinou byla vracející se kosmická loď Dragon 2 společnosti SpaceX, která právě v této oblasti dopadla do Atlantského oceánu.

Na sociálních sítích se již objevila řada videí, které ukazují, jak planoucí Dragon 2 prolétá zemskou atmosférou. Podle serveru Business Insider několik lidí vypovědělo, že se jim během jeho návratu chvěly celé domy.

Připomeňme, že dotyčná loď minulý týden úspěšně dokončila v pořadí již 23. komerční zásobovací misi na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).

dostupných informací plyne, že strávila ve vesmíru zhruba měsíc a přepravila náklad o váze cca 2000 kilogramů, zahrnující např. zmrazené experimentální vzorky používané ke studiu Alzheimerovy i Parkinsonovy choroby, cukrovky 2. typu a dalších nemocí.

Stejně tak se na její palubě nacházely vzorky získané v rámci zajímavého projektu Anti-Atrophy, který v současnosti realizuje Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA). Ten je zaměřen na výzkum speciálních biomateriálů schopných inhibovat svalovou atrofii v podmínkách mikrogravitaci.

Váš názor Další článek: Ukrajinská policie zatkla členy ransomwarového gangu a zabavila skoro 30 milionů v kryptoměnách

Témata článku: Sociální sítě, Vesmír, Výzkum, SpaceX, Mezinárodní vesmírná stanice, loď, Dragon, Kos, Jacksonvill, Business insider, Kosmická loď, JAXA, Atlantský oceán, Obyvatelé, Zemská atmosféra, ISS, ABL, FloridaSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy