Odezněním příznaků covid-19 mnohdy nekončí. Třetinu nemocných trápí „dlouhý covid“

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 35

Názory k článku

avatar
25. 04. 2022 23:17

Jak psali níže, pomáhá posilování imunity. Očkování také.
Odpůrci opatření - nemají pravdu. I když já mám roušek také po krk, ono to fakt pomáhá, že v autobuse nechytnete ani rýmičku, ani chřipečku. Alespoň mi to pomáhá, já každým rokem něco chytnu a pak jsem tři dny v roce malátný.
Dva roky kovidu a já nechytl nic.
Takže k té sauně - sportu atd. Je to málo, imunita se buduje - buď od narození, nebo celý život - nebo minimálně 30 let! Nebo i víc let, přeberte si to.
Zabiják imunity je horká voda a vrah imunity je horká sprcha a horká vana.
Pak nepomůže ani sauna.
Matky svá batolata noří do horké vody od narození ..... Bohužel jsem to asi absolvoval rovněž. Na základce - doma lázeňská kamna a voda tak horká, že jsem se musel po každé koupeli chladit ještě pár hodin
Od střední školy jsem pak na intru trpěl docela zimou - radiátory skoro nehřály, teplá voda byla pryč dříve, než jsme se vrátili na intr - no jo, elektroprůmyslovka - po-út-čt do půl šesté ve škole, st do dvou a pátek do 12.oo, abychom stihli autobus na Ostravu.....
Aby to nebylo málo, byl jsem na pokoji, kde mí dva další spolužáci byli pro non-stop otevřené okno jaro-léto-podzim-zima.
Zpočátku jsem byl nachcípaný, ale dnes si už nedokáži představit život bez ledové sprchy po ránu. Dlouhé sprchy podotýkám, ne jen se polít vodou. Bazén, sauna, běh a kolo každý týden.
Je mi líto lidí, co používají teplou vodu k jiným účelům, než na čištění zubů.
Zdar a sílu a uzdravení pro ty, co si nechali životem zničit imunitu. Začít sportovat a otužovat až ve dvaceti - tak ahoj, to už je pozdě.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
25. 04. 2022 10:08

Co se mě týče, tak jsem třikrát očkovaný, bezpečnostní opatření dodržuji naprosto striktně a do uzavřených prostor, kde jsou lidé mimo moji domácnost, nosím výhradně FFP3 respirátor a brýle, v otevřených městských prostorách, kde se potkávám s lidmi, mám FFP2 šátek, přes který se snadněji dýchá a dá se rychle nasadit či stáhnout a také brýle. Používám desinfekci rukou, vyhýbám se osobnímu setkávání s cizími lidmi jak jen je to možné.
Kromě toho každý den jím doplňky s vitaminem D, Omega-3, koenzymem Q10 a piju bylinný čaj rooibos - podle studií, které jsem četl, tak tyto látky snižují vážnost průběhu covidu a brání významnému pomnožení viru v organismu. Navíc jsou zdravé i pro běžnou prevenci.Nekouřím, vůbec nepiju alkohol, protože výrazně snižuje imunitní možnosti organismu a každý den mám nastavenou na mobilu "večerku" na 22:00, kterou se snažím dodržovat a mým cílem je spát 8 hodin denně.Každý den se také snažím cvičit a spálit určené množství kalorií, chodit do přírody a jíst kvalitní potraviny.Dřív jsem na ostatní apeloval, aby to dodržovali jako já. Teď už na to kašlu, protože kdo chce, tak všechny tyto informace a doporučení si už mohl zjistit sám a pokud nechce, tak je to jeho věc. Pokládám to za "přírodní výběr", "vůli Boží" a snažím se v nezodpovědném přístupu ostatních hledat pozitiva.Jeden můj příbuzný, který mě ještě moc neměl rád, to také nedodržoval, očkování i testy pro něj byly zbytečné, jen business, takže se nenechal očkovat, naopak pívečko si dopřával denně. Teď už je s ním ámen a já si užívám dědictví, které mi po něm spadlo do klína.A že druzí nedodržují také nic a mají nebo budou mít long covid? Vzhledem ke své profesi IT vývojáře je pro mě jenom pozitivní, když ubude pár desítek procent lidí, kteří jsou schopní složitých myšlenkových konstrukcí a když celková kognitivní kapacita mé konkurence nebo těch, kteří by se jí potencionálně mohli stát, mírně klesne. Stanu se tím ještě nepostradatelnějším a ještě lépe odměňovaným.Paradoxně, jak v jednom svém muzikálu napsal hlavní odpírač Landa: "V záloze mám další plán, mě nezlomí, když hoří svět." LOLTakže klidně si všichni odpírači svobodně a dobrovolně z vlastního rozhodnutí vyzdechejte nebo se zretardujte. Svět po vás pak zdědím, spolu s ostatními zastávající rozumný přístup, úplně stejně jako jsem zdědil majetek po tom svém "odpírači".LOL

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
25. 04. 2022 00:09

Od kovídku pociťuji dlouhodobou únavu. Předtím jsem zvládl spád každý den 5-6 hodin, dnes musím minimálně 7.
Ale to rozhodně není důvod k omezování. Roušku už si nikdy nevezmu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
25. 04. 2022 00:07

Je mi 41, mam 3 ockovani, beham maratony a covidu jsem se snazil vyhybat jak to slo - ne ze by mi hrozila nemocnice, ale presne proto, ze mi staci snizeni 2-3 procent vytrvalosti a "koncim". Samozřejmě ze navzdory religioznimu noseni ffp3 s rozvolnenim jsem po dvou letech covid dostal - i když jen omikron. A stalo se presne to ceho jsem se bal - drsne zadychavani. Uz to trva mesic po vyleceni, a nezda se ze by se to lepsilo. Rekl bych ze driv jak za rok nebudu na puvodni urovni, jestli vubec. Chripecka, no jasne (a to nezminuji asi 10 fakt bizarnich priznaku, jako suche oci, poprve v zivote bolesti hlavy pri a po behu, poceni rukou)... Mimochodem spickovi vytrvalci jako Sagan, mozna i blby Djokovic imho po covidu nemaji sanci na 100% regeneraci a muzou na spicku zapomenout (a ja na svuj sub-3 marathon khua :). Prosim ockujte se a noste respiratory, tohle nechcete, a uz vubec ne kazdy rok!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (25)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
24. 04. 2022 20:46

Pomáhá hodně sauna/pára a pohyb, sport.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor