Pac-Man dnes slaví 43. narozeniny. Od Lega dostal nádherný dárek – nový set s řadou pohyblivých překvapení

Pac-Man. Legenda, symbol své doby, plošinová hra od společnosti Namco, poprvé uvedená v Japonsku 22. května 1980. To znamená, že Pac-Man právě dnes slaví 43. narozeniny a společnost Lego mu vysekla nádhernou poklonu v podobě nového setu 10323 Lego Icons PAC-MAN Arcade.

Má 2651 dílků, měří 32 × 25 × 17 cm a webová stránka i krabice zdůrazňují, že jde o nefunkční herní systém. Ale přece jen se tam něco hýbe:

  • slot na mince se na stisknutí tlačítka rozsvítí díky „light brick“ (ale mince tam házet nezkoušejte)
  • joystick imituje pohyb toho skutečného
  • zvětšení Pac-Man a duchové Blinky a Clyde mohou na svém podstavci měnit směr honičky (a tváře)
  • počítadlo umí měnit skóre
  • ale hlavně – když zatočíte kličkou na pravé straně automatu, digitální aktéři v bludišti rozjedou simulaci honičky (viz následující video). Tvůrci setu říkají, že právě mechanika na pozadí téhle honičky zabrala asi 70 % času a energie.
  • záda automatu se dají otevřít – lze tak nahlédnout do útrob (kam se vejde i miniaturizovaná scénka automatu s hráčem) a sledovat pozadí mechanismu honičky

Podívejte se, co a jak se v novém setu hýbe:

K novince se váže jedna snad až srdceryvná historka. Když vývojáři z Lega spolupracovali s lidmi z Bandai Namco Entertainment Inc., mimo jiné padla otázka na správný odstín Pac-Manovy žluté. A víte, čím se tehdy na přelomu 70. a 80. let japonští programátoři inspirovali? Žlutými kostkami Lega. Kruh se uzavřel…

Set 10323 Lego Icons PAC-MAN Arcade se začne prodávat 4. června 2023 za 6 899 Kč.

Váš názor Další článek: Intel se chce zbavit koule u nohy. S přechodem na x86S mluví o ryze 64bitových procesorech

Témata článku: , , , ,