Bylo by úžasné, kdyby lidi začali budovat stanice na Měsíci, Marsu a třeba i pásu asteroidů. Něco ve stylu The Expanse. Důležité je jen nepodlehnout žádným zpátečníkům, to by jsme se už nedostali nikam... Navíc investice do vesmírných technologií se prý velice dobře vracejí a věci, co se mohou využít na Marsu určitě mnohdy najdou uplatnění i na Zemi.
Osídlení Marsu má jen jednu jedinou budoucnost v tom, že ho bude možné využít k přežití homo sapiens a zničit celý povrch Země jadernou válkou. Čili odstranit tak již nevratné přelidnění planety Země. Ti, kdo na to budou mít (to skutečně málo bohatců), přežijí jadernou apokalypsu na Marsu. Po čase se vrátí... Čekají nás zajímavé chvilky budoucnosti.
Proč to dělat tak složitě. My vyvolení Ilumináti už pro vás máme nachystán geneticky upravený virus a pro sebe vakcínu. Výhodou je, že to nevyhubí kompletně celou planetu, ale jen vás přemnožené lidi. Již dlouho na omezení populace používáme HARP, chemtrails, geneticky upravenou kukuřici, mandelinku bramborovou, utajování léků na rakovinu a seriál "Ulice". Teď chystáme fázi 2.
Jedine co mame zatial zvladnute perfektne je Mars-forming na Zemi. Ak budeme rovnako systematicky ako doteraz nicit planetu na viacerych urovniach, tak si tie testy mozu robit rovno tu.
zatím nedokážou osídlit pouště tak nevím co očekávají od osídlení Marsu, kde jsou životní podmínky ještě 100x horší.
Kdo nedokáže osídlit pouště? :-OJe to jen o penězích... když jich seženete dost, postavit dům na Marsu není problém.
Možná jsi to ještě nezaznamenal, ale velká část Afričanů žijících v pouštních či spíše polopouštních oblastech tvrdí, že mají hlad a chtějí k nám 🙂 Přitom by si snadno mohli postavit na poušti nějaký ten hydroponický skleník, jak si snílkové představují že bude fungovat na Marsu, a mohli by si vesele pěstovat potraviny a bylo by jim dobře. Jenže ono to není zas tak jednoduché jak se to může zdát. Teorie a praxe se někdy mohou dost lišit ...
Kdyby nebylo xenofobů tahajících uprchlíky do každé diskuze, tak bych to opravdu nezaznamenal.V pouštích je postavena řada světových velkoměst. Takže se tady nebavíme o nějaké teorii, ale velice rozsáhlé praxi.
Možná by ses měl obrátit na nějakou neziskovku zabývající se pomocí rozvojovým zemím, ti by ti fundovaně vysvětlili jak jsou tam na tom špatně a jak se bez naší pomoci neobejdou 🙂 Jinak v poušti můžou stát velkoměsta, ale jsou intenzivně zásobována vším potřebným (především potravinami a vodou) zvenku. To ale u Marsu nelze, ty základny budou muset být samostatné. Samozřejmě, postavit na Marsu pár obytných modulů není problém, ale co dál? Jako výletní základna, kdy astronauté přiletí ze Země, přistanou na povrchu Marsu, pár dní nebo týdnů tam pobudou a pak odstartují směrem zpátky k Zemi, to fungovat bude. Ale trvalé osídlení, to je už něco docela jiného ...
Samozrejme ze trvale osidleni Marsu je narocny. Proto se treba resi jak nejsnaze tam tezit vodu a jak nejefektivneji pestovat zeleninu a ovoce pomoci hydroponie. To jsou vsechno veci ktere se resi desitky let a zrejme se blizime ke dni, kdy ta efektivita bude dostatecna, aby se kolonie na Marsu uzivila sama. Do te doby je porad mozne zasoby dovazet ze Zeme, jako se to dela na ISS, ktera nema zdaleka takovy moznosti jako Mars.
Poušť byla osídlena již velmi dávno to, že to spousta lidí zapoměla a musejí tedy obtěžovat ty co to ještě pořád umí je jejich problém
Není osídlena? Vždyť se na ní staví už i lyžařské sjezdovky.
Proč by jako měli osidlovat pouště když jsou na Zemi lepší alternativy??? Takový názor nedává vůbec žádný smysl. Dané habitaty se snaží najít nejlepší možnost pobytu na Marsu, který má zase jiné výhody oproti Zemi, obě planety nelze srovnávat jako jabka a hrušky.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.