Pentagon chce kvantové senzory pro sledování polohy kosmických lodí

Pentagon hledá dodavatele nových senzorů pro sledování a monitorování kosmických lodí, které by využívaly kvantovou technologii.

Zatímco dopravní prostředky Zemi nebo v její blízkosti mohou být sledovány pomocí GPS, cokoli, co se od naší planety příliš vzdálí, musí podle C4ISRNET spoléhat na méně přesné nástroje.

Jednou ze současně používaných metod je měření setrvačnosti. Zjednodušeně řečeno, aktuální poloha kosmické lodi se zjišťuje z dat získaných sadou gyroskopů.

Budoucností jsou kvantové senzory

Z tzv. bílé knihy Evropské kosmické agentury plyne, že lepším řešením by mohly být kvantové senzory. Ty na rozdíl od těch gyroskopických nezaznamenávají fyzické pohyby, ale světelné vlny.

Konečným cílem je vyvinout kompaktní systém, který by poskytoval přesné informace o poloze kosmické lodi během její cesty. Kromě toho by rovněž mohl „zastoupit“ GPS v případě jeho selhání.

„Žádná konkrétní platforma nebyla identifikována. Senzor je určen k použití napříč širokou škálou platforem pro operace v prostředích, kde GPS nemusí být k dispozici, nebo pro zlepšení operací, při nichž GPS k dispozici je,“ uvedl George Sondecker z Defense Innovation Unit.

Diskuze (5) Další článek: Chytré hodinky s Wear OS začaly upozorňovat, abyste si pravidelně umývali ruce

Témata článku: Technologie, Vesmír, Výzkum, Země, GPS, Sledování, Pentagon, Pólo, Kvantum, Loď, Poloha, Pen, Department, Senzor, SLE, Kosmická loď, Department of Defense, Sledování polohy40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

Programování elektroniky: Všehoschopný čip FT232HQ

** FT232HQ je univerzální čip USB 2.0 ** Může se chovat jako sériová linka, I²C, SPI, GPIO aj. ** Dnes jej oživíme v C na Windows

Jakub Čížek
C++Pojďme programovat elektronikuUSB
AMD uvádí levný Radeon RX 6600. K dispozici jsou i testy z celého světa

AMD uvádí levný Radeon RX 6600. K dispozici jsou i testy z celého světa

** AMD představilo nejlevnější desktopovou grafickou kartu řady Radeon RX 6000 ** Nový model je postaven proti GeForce RTX 3060 ** Problémem je ale dostupnost

Karel Javůrek
Radeon RX 6000Grafické kartyAMD