Pentagon oficiálně zveřejnil videa s UFO. Záběry jsou pravé, ale neví, co na nich je

Koncem roku 2017 a počátkem roku 2018 došlo k úniku informací, jehož součástí byla i videa z vojenských letadel zachycující neidentifikovatelné létající objekty (UFO). Nyní pravost těchto záběrů potvrdilo americké ministerstvo obrany, které je také oficiálně publikovalo.

Sága uniklých videí, pořízených (v té době jen údajně) americkým námořnictvem, je poměrně dlouhá a neméně zajímavá. Začala tím, že v prosinci 2017 zveřejnila soukromá firma To The Stars Academy of Arts & Science, založená bývalým zpěvákem kapely Blink-182 Tomem DeLongem, tři záběry neidentifikovatelných létajících objektů.

UFO natočené americkým námořnictvem

Snímky pocházely z listopadu 2004 a ledna 2015, byly zachycené kamerami vojenských letounů a dva z nich obsahují i zvukovou stopu s konverzací pilotů. Nutno podotknout, že proti neoficiálně publikovaným videím neobsahují ta oficiálně zveřejněná žádné nové skutečnosti.

Neoficiálně publikovaná videa pochopitelně vyvolala řadu otázek, týkajících se zejména jejich pravosti. Až nyní Pentagon uznal, že: „Po důkladném přezkumu ministerstvo rozhodlo, že autorizované zveřejnění těchto videí neodhaluje žádné citlivé schopnosti nebo systémy a nezasahuje do žádného následného vyšetřování zásahů do vojenského vzdušného prostoru pomocí neidentifikovaných leteckých jevů.“

Videa byla publikována v knihovně dokumentů Velitelství námořních leteckých systémů (NAVAIR). Ministerstvo chce tímto krokem vyvrátit dohady „o tom, zda záběry, které kolují po webu, byly skutečné, nebo jestli jich existuje víc.“ Videa jsou pravá, ale „Letecké jevy pozorované ve videích zůstávají charakterizovány jako neidentifikované,“ doplňuje ministerstvo. Nikdo zkrátka s jistotou neví, co na záběrech vlastně je. 

Miliony dolarů na UFO

Tři videonahrávky UFO se objevily uprostřed oživení zájmu veřejnosti o UFO po odhalení, že americká vláda utratila v letech 2007 až 2012 celých 22 milionů dolarů na vyšetřování neidentifikovaných létajících objektů (nebo, jak se nyní říká, „nevysvětlitelných leteckých jevů“).

Zájem veřejnosti také vzbudily články v denících Politico a The New York Times, podle nichž byl pod ministerstvem obrany zřízen nový vládní úřad s názvem Program pokročilé identifikace hrozeb v letectví. V jeho čele stanul bývalý zvláštní agent kontrarozvědky Luis Elizondo. Celý projekt však spadá pod přísné utajení a v tuto chvíli o něm nejsou známy žádné podrobnosti.

Diskuze (38) Další článek: TeamGroup T-Force Spark RGB: už i flash disk dostal barevné podsvícení

Témata článku: USA, UFO, Zajímavosti, Armáda, SOB Top, Námořnictvo, Mimozemský život, Pentagon, The New York Times, Pen, Blink, Objekt, Ministerstvo obrany, Jev, Záběr, Americké námořnictvo, Politico, Létající objekt, Luis Elizondo, Tom DelongSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Recenze hry Pac-Man World Re-Pac. Předělávka skákačky, která neudržela krok s dobou

Recenze hry Pac-Man World Re-Pac. Předělávka skákačky, která neudržela krok s dobou

Pac-Man World se vrací v předělané verzi, která přináší více změn, než by se mohlo zdát. Stačí to ale na to, aby obstál mezi dnešními hrami?  

Martin Nahodil
PS5Recenze
Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

Superzemě jsou větší, běžnější, a také obyvatelnější než planety jako Země. Jsou doslova superobyvatelné

** Země podle všeho není nejlepším ze všech možných světů, alespoň pokud jde o obyvatelnost lidmi ** Máme štěstí, že jsme naživu ** U superzemí, tedy planet větších než Země a menších než ledoví obři jako Uran nebo Neptun, to je jiné

Stanislav Mihulka
ZeměAstronomie
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Vědci poprvé zmapovali binární systém s planetou ve třech rozměrech. GJ 896 je pořádně bizarní

Vědci poprvé zmapovali binární systém s planetou ve třech rozměrech. GJ 896 je pořádně bizarní

** Astronomové 14 let studovali dvojici červených trpaslíků GJ 896 ** Okolo jednoho z nich obíhá podivná exoplaneta

Petr Kubala
ExoplanetyVesmír
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně