Pentagon pověřil SpaceX stavbou satelitů pro detekování a sledování raket

Muskova SpaceX uzavřela partnerství se Space Development Agency (SDA) a bude pracovat na vývoji čtyř satelitů, které chce Pentagon využívat k detekování a sledování raket z vesmíru.

Podle agentury Reuters má tento kontrakt hodnotu 149 milionů dolarů a dotyčná zařízení mají být dodána do konce roku 2022. Senzory potřebné pro vykonávání výše zmíněných činností vyrobí samostatný subdodavatel.

The Verge upozorňuje, že je to vůbec poprvé, kdy SpaceX získala od armády zakázku na stavbu nových satelitů.

Plány Pentagonu se ovšem zdaleka neomezují jen na tyto čtyři „hlídače raket“ . V budoucnu by ve vesmíru měla fungovat celá vojenská konstelace podobná Muskovu Starlinku – tzv. Blackjack.

„Blackjak usiluje o vývoj a validaci kritických prvků globálních vysokorychlostních autonomních sítí na nízké oběžné dráze Země,“ uvedla Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) ve svém prohlášení pro server C4ISRNET.

Diskuze (34) Další článek: Největší americký operátor AT&T končí s DSL internetem. Budoucnost mají optika a 5G

Témata článku: Technologie, Vesmír, SpaceX, Vojenství, Kosmonautika, Země, Starlink, Raketa, Satelit, Armáda, Sledování, Pentagon, DARPA, The Verge, Space Development Agency, Sierra Nevada, Pen, Reuters, SLE, Stavba, Satelitní komplety na Heureka.czZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2