Pentagon zveřejnil nové zpravodajské informace o UFO. Část se podařilo vysvětlit, některé zůstávají záhadou

Pentagon minulý týden v tichosti zveřejnil odtajněné zpravodajské informace o dalších stovkách pozorování UFO, res. UAP (tedy „unidentified aerial phenomena“).

Celkem se jedná o 366 incidentů, z nichž většinu (195) se později podařilo více či méně uspokojivě vysvětlit – s největší pravděpodobností se jednalo o drony, balony a „ptáky, povětrnostní jevy nebo odpadky ve vzduchu.“

Zbývajících 171 případů nicméně zůstává označeno jako „necharakterizováno a nepřiřazeno“.

Nových hlášení prudce přibývá

„Zdá se, že některé z těchto necharakterizovaných UAP vykazovaly neobvyklé letové vlastnosti nebo výkonnostní schopnosti a vyžadují další analýzu,“ konstatovali autoři zprávy.

Stojí za připomenutí, že ještě v roce 2021 Pentagon tvrdil, že ví pouze o 144 takových událostech. Jenže od té doby se s novými svědectvími doslova roztrhl pytel.

„Pozorovaný nárůst míry hlášení UAP je částečně způsoben lepším pochopením možných hrozeb, které mohou UAP představovat, ať už pro letovou bezpečnost nebo jako potenciální nepřátelské sběrné platformy, a částečně kvůli snížení stigmatu obklopujícímu hlášení UAP,“ uvádí nový dokument.

Diskuze (5) Další článek: Bojte se! Umělá inteligence vytvořila 3D modely osob v kanceláři prostým sledováním signálu Wi-Fi

Témata článku: , , , , , , , , , , ,