Pininfarina staví elektrický supersport za 2 miliony dolarů

Pininfarina, italská firma zabývající se designem automobilů, která se podepsala na ikonickém vzhledu mnoha krásných Ferrari, v březnu oznámila, že vyvíjí svůj vlastní elektromobil. Novinka, označovaná jako PFO, chce být důstojným elektrickým supersportem, jak informuje TechSpot.

Podle generálního ředitele Michaela Perschke bude PFO schopen dosáhnout rychlostí 60 mil za hodinu (cca 96,5 km/h) za méně než dvě sekundy a maximální rychlost bude 402 km/h.

Solidně zní také předpokládaný dojezd 480 kilometrů na jedno nabití. Lze pochopitelně předpokládat, že tuto vzdálenost neujede auto na maximální výkon, protože styl jízdy silně ovlivňuje dojezd.

Možná si kladete otázku, k čemu je bleskurychlé auto, když pak bude stát několik hodin na nabíječce? I na to Pininfarina myslí a počítá s podporou rychlého nabíjení, které „naplní“ baterii na 80 % kapacity během pouhé čtvrthodinky.

Ekologické trendy se u tohoto auta projevují také v dalších směrech – například v interiéru bude použito „ekologicky těžené dřevo“ a při výrobě budou aplikovány barvy bez chemických přísad.

Pininfarina chce představit PFO v srpnu VIP hostům akce Pebble Beach Concours d’Elegance. Všichni ostatní budou muset počkat až do Ženevského autosalonu v březnu 2019.

Jak se dá očekávat, vozidlo takového kalibru nebude nejlevnější. Předpokládá se, že kupující budou za tuto kombinaci řemeslné práce a výkonnosti platit mezi dvěma a dvěma a půl miliony dolarů (cca 44 až 55 milionů korun).

Většina z nás asi bude o elektrickém supersportu od Pininfariny moci jen snít. Nicméně existence takových aut je důležitá, neboť posouvá hranice v tomto segmentu. Mnohá vylepšení a technologie se později objeví i v cenově dostupnějších vozidlech.

Diskuze (17) Další článek: 10 nejzásadnějších procesorů v historii Intelu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,