Elektromobily | Automobily

Pininfarina staví elektrický supersport za 2 miliony dolarů

Pininfarina, italská firma zabývající se designem automobilů, která se podepsala na ikonickém vzhledu mnoha krásných Ferrari, v březnu oznámila, že vyvíjí svůj vlastní elektromobil. Novinka, označovaná jako PFO, chce být důstojným elektrickým supersportem, jak informuje TechSpot.

Podle generálního ředitele Michaela Perschke bude PFO schopen dosáhnout rychlostí 60 mil za hodinu (cca 96,5 km/h) za méně než dvě sekundy a maximální rychlost bude 402 km/h.

Solidně zní také předpokládaný dojezd 480 kilometrů na jedno nabití. Lze pochopitelně předpokládat, že tuto vzdálenost neujede auto na maximální výkon, protože styl jízdy silně ovlivňuje dojezd.

Možná si kladete otázku, k čemu je bleskurychlé auto, když pak bude stát několik hodin na nabíječce? I na to Pininfarina myslí a počítá s podporou rychlého nabíjení, které „naplní“ baterii na 80 % kapacity během pouhé čtvrthodinky.

Ekologické trendy se u tohoto auta projevují také v dalších směrech – například v interiéru bude použito „ekologicky těžené dřevo“ a při výrobě budou aplikovány barvy bez chemických přísad.

Pininfarina chce představit PFO v srpnu VIP hostům akce Pebble Beach Concours d’Elegance. Všichni ostatní budou muset počkat až do Ženevského autosalonu v březnu 2019.

Jak se dá očekávat, vozidlo takového kalibru nebude nejlevnější. Předpokládá se, že kupující budou za tuto kombinaci řemeslné práce a výkonnosti platit mezi dvěma a dvěma a půl miliony dolarů (cca 44 až 55 milionů korun).

Většina z nás asi bude o elektrickém supersportu od Pininfariny moci jen snít. Nicméně existence takových aut je důležitá, neboť posouvá hranice v tomto segmentu. Mnohá vylepšení a technologie se později objeví i v cenově dostupnějších vozidlech.

Diskuze (17) Další článek: 10 nejzásadnějších procesorů v historii Intelu

Témata článku: Technika, Doprava, Elektromobily, Automobily, Maximální rychlost, Rychlé nabíjení, Dolar, Dol, Stav, Super, Supersport, Milión dolarů, Ženevský autosalón, Ferrari, Auto, Generální ředitel, Kalibr, Maximální výkon, Dojezd


Určitě si přečtěte

Zkušenosti s Androidem 11: Novinek je překvapivě hodně, takhle se používají
Filip KůželVladislav Kluska
Android
Obří GeForce RTX 3090 vyfocená ve skříni. Moc místa vám nezbyde
Karel Javůrek
GeForce RTX 3000Grafické kartyNvidia
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Časopis Computer
Časopis Computer
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Časopis Computer
Časopis Computer
Bluetooth 5.0 může mít obrovský dosah. I několik desítek kilometrů
Jakub Čížek
BluetoothTechnologie