Po steaku a slanině přicházejí i umělé dary moře. Ochutnali byste krevetu z laboratoře?

Singapurský Shiok Meats má slušnou šanci stát první společností, která skutečně začne prodávat maso vypěstované v laboratoři koncovým zákazníkům. Alespoň podle článku zveřejněného v deníku Los Angeles Times.

Zajímavé je, že Shiok Meats se specializuje na krevety, tedy odvětví, které se potýká s řadou problémů. Jedním z těch největších je skutečnost, že k lovu těchto koryšů jsou v některých zemích stále využíváni otroci.

Odborník na kultivované maso Chase Purdy Los Angeles Time řekl, že Shiok Meats má v Singapuru velkou podporu.

Nejen krevety...

„Pravděpodobně to bude singapurská restaurace, která to konzumentům poprvé v historii bude servírovat,“ prohlásil Purdy.

Podobnými produkty se pochlubila už i řada jiných startupů, ale problémem stále zůstávají vysoké výrobní náklady. Shiku se však již podařilo snížit cenu za libru z 2 268 dolarů na 1 588 dolarů a tvrdí, že do příštího roku bude tato částka ještě stokrát nižší.

Pokud uspěje – což samozřejmě není jisté – chce se podle dostupných informací pokusit vytvořit i falešné humří a krabí maso.

Diskuze (16) Další článek: Apple s premiérami nových produktů letos ještě neskončil. Za měsíc přijde první MacBook s procesorem Arm

Témata článku: Startupy, Moře, Potraviny, Jídlo, Maso, Los Angeles times, Dar, Laboratoř, Dolar, Steak, Singapur, Kreveta, SlaninaNa displej budeme přikládat až tři prsty. Samsung chce do tří let výrazně zvýšit bezpečnost poddisplejové čtečky

Na displej budeme přikládat až tři prsty. Samsung chce do tří let výrazně zvýšit bezpečnost poddisplejové čtečky

** Čtečka jednoho otisku prstu je dnes nepsaný bezpečnostní standard ** Výrobci se dvěma otisky najednou spíše jen experimentují ** Samsung má do tří let na telefonech skenovat tři prsty najednou

Martin Chroust
Čtečka otisků v displejiTechnologie
Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

Elektromagnetické pušky jsou postrachem dronů ve válce. Vypadají jako ze sci-fi

** Ukrajinské síly používají několik typů lehkých protidronových pušek ** Na fotografiích z bojů se nejčastěji vyskytují EDM4S a KVS G-56 ** Malý dron „sestřelí“ na vzdálenost až několika kilometrů

Jakub Čížek
UkrajinaZbraněUAVDrony
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2